Բակո Սահակյանն ընդունել է ռուսաստանաբնակ մի խումբ հայ բարերարների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է ռուսաստանաբնակ մի խումբ հայ բարերարների՝ Վլադիմիր Ավագյանի գլխավորությամբ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը, որին ներկա էր Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Արթուր Թովմասյանը, քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել բարերարներին, ովքեր ֆինանսավորում են մեր հանրապետությունում սոցիալական, ենթակառուցվածքների և առողջապահության ոլորտներում մի շարք ծրագրեր, նշելով դրանց կարևորությունն Արցախի համար:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian received today a group of Russian benefactors of Armenian descent, led by Vladimir Avagian.
Issues related to the implementation of various programs in the NKR were discussed at the meeting , in which the vice speaker of the NKR National Assembly Arthur Tovmasian also participated, according to the press service of the NKR President’s Office.
Bako Sahakian thanked the benefactors for funding a number of programs in social sphere, healthcare and infrastructure, stressing their importance for Nagorno Karabakh.