Արդարադատության նախարարությունը կշարունակի բոլոր լավ ավանդույթները. Նախարար
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել ՀՀ արդարադատության նորանշանակ նախարար Հովհաննես Մանուկյանին: Կառավարության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել նախկին նախարար Հրայր Թովմասյանին՝ համատեղ աշխատանքի համար և նշել, որ նրա սկսած բարեփոխումներն անպայման շարունակվելու են: Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից:
«Համոզված եմ, որ պարոն Մանուկյանն իր փորձն ու գիտելիքը կներդնի նախարարության առջև դրված խնդիրներին լուծումներ տալու համար: Վստահ եմ, որ նախարարությունում սկսված բարեփոխումները կկրեն շարունակական բնույթ»,- ասել է Հովիկ Աբրահամյանը: Վարչապետը շնորհավորել է Հովհաննես Մանուկյանին նոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Նորանշանակ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ նախագահին և վարչապետին՝ վստահության համար և նշել, որ իր գլխավորած գերատեսչությունը շարունակելու է համակարգում ստեղծված բոլոր լավ ավանդույթներն ու ծրագրերը:
Միաժամանակ, Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարող Միհրան Պողոսյանին և հարկադիր ծառայության բոլոր աշխատակիցներին՝ ԴԱՀԿ աշխատողի օրվա առթիվ և մաղթել արդյունավետ ու բեղմնավոր աշխատանք:
«Այս ծառայությունը մեր երկրի համար շատ կարևոր նշանակություն ունի, և կառավարությունը՝ հանձին վարչապետի, միշտ պատրաստ է սատարելու ծառայությանն՝ իր առջև դրված խնդիրների իրականացման համար»,- նշել է Հովիկ Աբրահամյանը:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamian presented today the newly appointed Justice Minister Hovhannes Manukian to the ministry staff. H. Abrahamian thanked former Minister Hrayr Tovmasian for cooperation, saying that the reforms initiated by him will be carried on.
“I am convinced that Hovhannes Manukian will use his experience and knowledge for solution of the existing problems. The reforms initiated by the ministry will continue,” the prime minister said.
For his part, H. Manukian thanked the president and prime minister for their trust. In his words, Justice Ministry henceforth headed by him will carry on the best traditions and programs.
The prime minister also congratulated the Head of Judicial Acts Compulsory Enforcement Service (JACES) Mihran Poghosian and the Service employees on Day of JACES Worker, according to the press office of the government.
“The Service is important to our country, and the government is always ready to assist this body with the performance of its tasks,” H. Abrahamian said.