Արդարադատության նախարարությունը կշարունակի բոլոր լավ ավանդույթները. Նախարար
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել ՀՀ արդարադատության նորանշանակ նախարար Հովհաննես Մանուկյանին: Կառավարության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել նախկին նախարար Հրայր Թովմասյանին՝ համատեղ աշխատանքի համար և նշել, որ նրա սկսած բարեփոխումներն անպայման շարունակվելու են: Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից:
«Համոզված եմ, որ պարոն Մանուկյանն իր փորձն ու գիտելիքը կներդնի նախարարության առջև դրված խնդիրներին լուծումներ տալու համար: Վստահ եմ, որ նախարարությունում սկսված բարեփոխումները կկրեն շարունակական բնույթ»,- ասել է Հովիկ Աբրահամյանը: Վարչապետը շնորհավորել է Հովհաննես Մանուկյանին նոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Նորանշանակ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ նախագահին և վարչապետին՝ վստահության համար և նշել, որ իր գլխավորած գերատեսչությունը շարունակելու է համակարգում ստեղծված բոլոր լավ ավանդույթներն ու ծրագրերը:
Միաժամանակ, Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարող Միհրան Պողոսյանին և հարկադիր ծառայության բոլոր աշխատակիցներին՝ ԴԱՀԿ աշխատողի օրվա առթիվ և մաղթել արդյունավետ ու բեղմնավոր աշխատանք:
«Այս ծառայությունը մեր երկրի համար շատ կարևոր նշանակություն ունի, և կառավարությունը՝ հանձին վարչապետի, միշտ պատրաստ է սատարելու ծառայությանն՝ իր առջև դրված խնդիրների իրականացման համար»,- նշել է Հովիկ Աբրահամյանը:

Премьер Армении представил аппарату министерства юстиции нового министра
Премьер-министр Армении Овик Абраамян представил сегодня аппарату министерства юстиции нового министра Ованнеса Манукяна. О.Абраамяна поблагодарил бывшего министра Грайра Товмасяна за совместную работу, отметив, что начатые им реформы обязательно будут продолжены.
«Уверен, что О.Манукян использует свой опыт и знания для решения существующих проблем. Уверен, что начатые в министерстве реформы будут продолжены», - сказал премьер Армении.
В свою очередь, О.Манукян поблагодарил президента и премьера за оказанное доверие, отметив, что возглавляемое им ведомство продолжит все лучшие традиции и программы.
Как сообщили в пресс-службе правительства, премьер-министр поздравил также сотрудников и главу Службы принудительного исполнения судебных актов Миграна Погосяна с Днем работника СПИСА.
«Эта Служба имеет ванное значение для нашей страны, и правительство всегда готово оказать содействие ведомству в осуществлении поставленных задач», - сказал О.Абраамян.