Շառլ Ազնավուրը հաջողություն է մաղթել Արամ MP3-ին
Շառլ Ազնավուրը իր FAcebook-յան էջում հաջողություն է մաղթել «Եվրատեսիլ 2014»-ում Հայաստանը ներկայացնող Արամ MP3-ին: Նա, մասնավորապես, գրել է, որ կարծում է, որ Արամ MP3-ի ընտրությունը ճիշտ է կայացվել և ինքը իր ընտանիքի հետ աղոթելու է նրա համար:
«Հուսով ենք, դու կապացուցես, որ մեզ հետ կատարվածից 100 տարի անց էլ կարող ենք ներկայանալ միջազգային բեմում»,- գրել է Ազնավուրը:
Հիշեցնենք, որ Արամ MP3-ն ելույթ կունենա մրցույթի առաջին կիսաեզրափակիչ փուլի ընթացքում՝ մայիսի 6-ին, առաջին համարի ներքո: Երկրորդ կիսաեզրափակիչ փուլը կկայանա մայիսի 8-ին, իսկ եզրափակիչը՝ մայիսի 10-ին:
Ընդհանուր առմամբ, այս տարի «Եվրատեսիլին» կմասնակցի 37 երկիր:
«Եվատեսիլ-2014» երգի մրցույթը կանցկացվի Կոպենհագենի B&W Hallerne համերգասրահում: Մրցույթին ուղիղ եթերում հետևելու հնարավորություն կունենա ավելի քան 180 մլն մարդ ամբողջ աշխարհից:
Արամ MP3-ն Եվրատեսիլում կատարելու է «Not Alone» երգը, որը YouTube-ում դիտումների քանակով առաջատարներից է:

Шарль Азнавур поддержал Арама MP3 перед выступлением на Евровидении
Легендарный французский шансонье армянского происхождения Шарль Азнавур на своей официальной странице в социальной сети Facebook пожелал успехов представителю Армении на песенном конкурсе «Евровидение-2014» Араму MP3 (Арам Саркисян).
Шарль Азнавур, в частности, отметил, что сделан очень правильный выбор и Арам MP3 сумеет достойно представить Армению.
«Я убежден, что помимо населения Армении за Вас будет болеть вся Диаспора, живущая во всех уголках мира. Я вместе с семьей будем молиться за вас. Мы надеемся, что после того, что сделали с нами 100 лет назад, Вы докажете, что мы как прежде можем принести наше участие на международной арене»,- написал Азнавур.
Напомним, Арам MP3 выступит под номером 1 в первой части первого полуфинала 6 мая. Второй полуфинал конкурса состоится 8 мая, а финальное шоу пройдет 10 мая.
Конкурс «Евровидение-2014» состоится в Копенгагене на сцене B&W Hallerne на Refshaleoen. Конкурс проходит под лозунгом «Присоединяйтесь к нам» (Join Us), призывая всех поклонников присоединиться к любимому европейскому конкурсу.
Всего в 2014 году в конкурсе примет участие 37 стран. В первом полуфинале выступят представители 16-ти стран, а во втором- 15-ти государств.