28-ամյա երիտասարդը հարվածել է երեխայի գլխին ու գողացել հեռախոսը (Տեսանյութ)
Ապրիլի 19-ին ոստիկնության Մալաթիայի բաժին զանգահարած քաղաքացին հայտնել էր, որ որդուց խլել են հեռախոսն ու անհետացել: Տուժողն անչափահաս էր: Օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ կողոպուտը կատարել է Երևանի բնակիչ 28-ամյա Սուրեն Միրզոյանն, ով ապրիլի 28 ին բերման է ենթարկվել ոստիկանության բաժին:
Սուրենը շենքերից մեկի վերելակի մոտ հարվածել էր տղայի գլխին, խլել հեռախոսն ու փախել:
Հարցաքննության ժամանակ Սուրենը չի հերքել եղելությունը, սակայն կատարվածի վերաբերյալ մանրամասներն է ներկայացրել սեփական վարկածը. ոչ թե խփել է անչափահասի գլխին ու հեռախոսը հափշտակել, այլ վերցրել է այն ու հեռացել:

A man called the Malatia police station in Yerevan on May 19. He said an unknown person stole his son’s cellphone. Police established that Suren Mirzoyan, 28, committed the theft. He was taken to the police station on May 28.
Suren approached the boy near a residential building’s elevator, hit him on the head, snatched the phone and ran away.
During the investigation Suren did not deny the fact of the crime, but he told his own version: he didn’t hit the child, but he just took the phone and left.