Ա. Մարտիրոսյան. Նոր վարչապետը պաշտպանելու է միայն խոշոր գործարարների շահերը
Հովիկ Աբրահամյանը պաշտպանելու է միայն խոշոր գործարարների շահերը: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ժառանգության» փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանն՝ ընդգծելով՝ նոր վարչապետը միշտ էլ զուգորդել է բիզնեսն ու պաշտոնը.
«Այստեղից պարզ է, որ Հովիկ Աբրահամյանի կառավարությունը պաշտպանելու է միայն խոշորներ բիզնեսմենների շահերը: Ազգային ժողովի նախագահ լինելու ժամանակ էլ նա այնպես արեց, որ մանր և միջին բիզնեսն ուղղակի վերացավ»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը:
«Ժառանգության» փոխնախագահի խոսքով՝ նոր կառավարությունը լուծելու է միայն իշխանությունների որոշ խնդիրներ, իսկ այն քայլերը, որոնք այսօր անում է իբրև թե ժողովրդի համար՝ ուղղակի մոլորեցնելու նպատակ ունեն.
«Այնպես որ, նոր կառավարությունից որևէ ակնկալիք չունեմ. Այն օլիգարխիկ է: Նոր կառավարության ստեղծումն ընդամենը իշխանության ներսում կարկանդակի շուրջ դասավորում էր»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը:

«Наследие»: Правительство будет защищать лишь интересы крупных бизнесменов
Премьер-министр Армении Овик Абраамян будет защищать интересы лишь крупных предпринимателей, заявил журналистам вице-председатель партии «Наследие» Армен Мартиросян.
При этом он отметил, что премьер совмещает государственную работу с бизнесом. «Отсюда вывод, что правительство Абраамяна будет защищать лишь интересы крупных предпринимателей. В период пребывания в должности спикера парламента он сделал так, что средний и мелкий бизнес просто исчез», - сказал А.Мартиросян.
«Проводимые сегодня правительством действия нацелены на введение общества в заблуждение», - сказал он.
«Не имею от нового правительства каких-либо ожиданий. Оно олигархическое. Новое правительство сформировано по принципу распределения мест у пирога», - отметил вице-председатель партии «Наследие».