Բ. Սահակյանի մոտ քննարկվել է համացանցում Արցախի պատշաճ ներկայացման հարցը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 13-ին ընդունել է «Ինտելեկտուալ Ռենեսանս» հիմնադրամի տնօրեն Հակոբ Հակոբյանին և «Վիքիմեդիա Հայաստան» գիտակրթական հասարակական կազմակերպության նախագահ Սուսաննա Մկրտչյանին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության  նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Լևոն Մնացականյանը, քննարկվել են համացանցում Արցախին վերաբերող տեղեկատվության պատշաճ ներկայացմանն առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է այս ոլորտում մասնագիտացած ընկերությունների հետ սերտ փոխգործակցությունը` նշելով, որ այն մեծապես կնպաստի արտաքին աշխարհին Արցախը ճանաչելի դարձնելու գործին:

У президента НКР обсуждался вопрос популяризации Арцаха в интернете
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня принял директора фонда «Интеллектуальный Ренессанс» Акопа Акопяна и президента научно-образовательной общественной организации «Викимедиа-Армения» Сусанну Мкртчян. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Во время встречи, на которой присутствовал председатель Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции НКР Левон Мнацаканян, были обсуждены вопросы, касающиеся надлежащего представления информации об Арцахе в интернете.
Глава государства подчеркнул важность тесного сотрудничества с компаниями, которые специализируются в данной сфере, отметив, что это будет в значительной степени способствовать популяризации Арцаха в мире.