Բ. Սահակյանի մոտ քննարկվել է համացանցում Արցախի պատշաճ ներկայացման հարցը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 13-ին ընդունել է «Ինտելեկտուալ Ռենեսանս» հիմնադրամի տնօրեն Հակոբ Հակոբյանին և «Վիքիմեդիա Հայաստան» գիտակրթական հասարակական կազմակերպության նախագահ Սուսաննա Մկրտչյանին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության  նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Լևոն Մնացականյանը, քննարկվել են համացանցում Արցախին վերաբերող տեղեկատվության պատշաճ ներկայացմանն առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է այս ոլորտում մասնագիտացած ընկերությունների հետ սերտ փոխգործակցությունը` նշելով, որ այն մեծապես կնպաստի արտաքին աշխարհին Արցախը ճանաչելի դարձնելու գործին:

President of the Nagorno Karabakh Republic (Artsakh) Bako Sahakyan received today Director of Intellectual Renaissance Fund Hakob Hakobyan and Head of Wikimedia Armenia scientific and education NGO Ms. Susanna Mkrtchyan, according to the press service of the NKR President’s Office.
Issues related to the proper dissemination of information about Artsakh on the Internet were discussed at the meeting, in which Chairman of the NKR State Commission for Public Services Regulation and Economic Competition Levon Mnatsakanyan also participated.
The president of NKR underlined the importance of close cooperation with companies specializing in that area, noting that it will contribute to Artsakh’s popularization across the world.