«Ռազբորկաներ» Գորիսում. Վահե Հակոբյանին կստիպե՞ն հետ կանչել իր թեկնածուին
ՀՀԿ-ում չեն դադարում ներքին հակասությունները: Այս անգամ այն տեղափոխվել է Գորիսի տարածաշրջան: Գորիսի քաղաքապետի առաջիկա ընտրություններում ՀՀԿ-ն պաշտոնապես պաշտանում է նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի կողմից ներկայացված Վաչագան Ադունցի թեկնածությունը:
Թեպետ այս փաստին տեղյակ է Սյունիքի մարզպետ և մարզի ՀՀԿ կառույցի ղեկավար Վահե Հակոբյանը, սակայն, վերջինս «Չորրորդ իշխանության» տեղեկություններով՝ դժգոհ է թեկնածությունից և այս ընտրություններում որոշել է սեփական թեկնածուին առաջադրել՝ ի դեմս Տիգրան Կարապետյանի, ով Սյունիքի մարզպետի բազմաթիվ բիզնեսներից մեկի մենեջերն է:
«Վահե Հակոբյանի նման կեցվածքը բավականին լուրջ լարվածություն է առաջացրել Հանրապետականների մարզային կառույցում: Չի բացառվում, որ մոտ օրերս մեծ «ռազբորկաների» արդյունքում Վահե Հակոբյանին պարզապես ստիպեն հանել իր հովանավորյալի թեկնածությունը ընտրապայքարից:

«Чоррорд ишханутюн»: В Горисе продолжаются разборки
В Республиканской партии Армении все еще продолжаются внутренние противоречия. Об этом пишет газета «Чоррорд ишханутюн». Как отмечает издание, эти противоречия в очередной раз проявились в город Горис Сюникской области.
«На предстоящих выборах мэра Гориса РПА поддерживает кандидатуру ставленника бывшего губернатора Сюникской области Сурика Хачатряна – Вачагана Адунца. Несмотря на то, что об этом знает и нынешний губернатор Сюникской области, руководитель региональной организации РПА Ваге Акопян, однако он недоволен выдвинутой кандидатурой и решил продвигать на предстоящих выборах собственного кандидата в лице Тиграна Карапетяна, который является менеджером одного из многочисленных бизнесов губернатора Сюника», - пишет «Чоррорд ишханутюн».
Как отмечает издание, подобное поведение Ваге Акопяна вызвало серьезную напряженность в областной структуре РПА. Не исключено, что в ближайшие дни в результате «больших разборок» Ваге Акопяна просто вынудят снять с предвыборной гонки своего кандидата.