Ոստիկանը կալանավորին առաջարկել է խոստովանել չբացահայտված հանցագործությունը
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Լյովա Ս.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՀՔԾ լրատվական բաժնից:
Ըստ կալանավորի հաղորդման` 2013թ. սեպտեմբերի սկզբին ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության Կումայրիի բաժնի աշխատակիցները օգտագործելով պաշտոնեական դիրքը` սկզբում նյութապես շահագրգռելու, ապա` իր կողմից չկատարած հանցագործության համար հետապնդում սկսելու սպառնալիքով, առաջարկել են իրեն խոստովանել չբացահայտված ծանր հանցագործության կատարումը և դատապարտվել դրա համար:
Ոստիկանության աշխատակիցները, ստանալով Լյովա Ս.-ի համաձայնությունը, վերջինիս ցույց են տվել չբացահայտված գողության դեպքի վայրը և հորդորել, որ քննչական գործողությունների ընթացքում մատնացույց անի այն` որպես իր կողմից կատարված գողության դեպքի վայր:

Cops force man to confess to crime he did not commit
Based on an application submitted by Lyova S., an inmate of Artik penal institution, the Special Investigation Service of Armenia opened a criminal case under Article 308 part 1 of the Criminal Code.
According to the application, in September 2013 employees of the Kumayri unit of the Shirak regional police, abusing their position, offered a material incentive and then threatened to prosecute the man for a crime he did not commit. They forced the man to confess to an unsolved grave crime. After getting Lyova’s consent, they showed him the place where the unsolved theft was committed so that he could indicate that place during an investigative experiment. An investigation is underway.