Հոսպիտալի բուժծառայության կապիտան Սուսաննա Եգանյանը կալանավորվել է
ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի թերապևտիկ բաժանմունքի բժիշկ օրդինատոր, բուժծառայության կապիտան Սուսաննա Լևոնի Եգանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 311 հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետի հատկանիշներով` (Խոշոր չափերով կաշառք ստանալը): Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության լրատվության հետ կապերի բաժնի ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Ս. Եգանյանի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը: Այս գործի շրջանակներում որևէ այլ անձի դեռևս մեղադրանք չի առաջադրվել:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ՊՆ ՌՈ օպերատիվ ծառայության կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ 2014թ. մարտի 24-ից ապրիլի 14-ն ընկած ժամանակահատվածում քաղաքացի Ա.-ն, ներկայանալով որպես Մխիթար Հերացու անվան բժշկական կենտրոնի կարդիոլոգիայի բաժանմունքի պետ, քաղաքացի Մ.Գ.-ից պահանջել և ստացել է ընդհանուր 480.000 դրամ` վերջինիս որդուն` պարտադիր ժամկետային զինծառայող Ս.Վ-ին, մինչև զորացրման ժամկետի ավարտը` 2014թ. հունիսի 5-ը, ՀՀ պաշտպանության նախարարության կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի թերապևտիկ բաժանմունքում պահելու համար:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում ՀՀ քր.օր 178 հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով հարուցվել էր քրեական գործ: Կատարվում է նախաքննություն:

A doctor of the therapeutics department, medical captain Susanna Yeganyan was caught taking a bribe to keep a conscript in the central military hospital until demobilization. She was charged under Article 311 part 3 point 3 of the Criminal Code – acceptance of a big bribe by an official.
Senior PR officer of Armenian Defense Ministry’s Investigative Service Mary Sargsyan told Aysor.am that S. Yegnyan was detained. Arrest was chosen as a measure of restraint for her.
We would remind you that employees of the Military Police of Defense Ministry established that between March 24 and April 14, a man, who introduced himself as the head of the cardiologic department of the Mkhitar Heratsi medical center, had demanded and accepted a sum of 480 thousand drams from citizen M.G. He promised to keep conscript S. V. in the therapeutics department of the Defense Ministry’s central clinical hospital until the end of demobilization (June 5).
In this connection the Military Police opened a criminal case under Article 178 part 2 point 5. The case was transferred to Defense Ministry’s Investigative Service. An investigation is underway.