Բակո Սահակյանը հանդիպել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ներկայացուցչին
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 16-ին ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի տնօրեն Պետրոս Թերզյանին: Այս մասին հայտնում են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է ԼՂՀ առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը, քննարկվել են հիմնադրամի կողմից Արցախում իրականացվող տարբեր ծրագրերի հետ կապված հարցեր:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Արցախի զարգացման գործում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի մասնակցությունը` հույս հայտնելով, որ նման հայրենանվեր կեցվածք կառույցը կցուցաբերի նաև ապագայում:

Президент НКР встретился с представителем Всеармянского фонда «Айастан»
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня принял директора французского филиала Всеармянского фонда «Айастан» Петроса Терзяна. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече, в которой принял участие министр здравоохранения НКР Арутюн Кушкян, были обсуждены вопросы, касающиеся различных программ, осуществляемых в Арцахе со стороны Фонда.
Бако Саакян высоко оценил участие филиала Всеармянского фонда «Айастан» в развитии Арцаха, выразив надежду, что структура будет и в будущем придерживаться такой же патриотической позиции.