Բակո Սահակյանը հանդիպել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ներկայացուցչին
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 16-ին ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի տնօրեն Պետրոս Թերզյանին: Այս մասին հայտնում են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է ԼՂՀ առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը, քննարկվել են հիմնադրամի կողմից Արցախում իրականացվող տարբեր ծրագրերի հետ կապված հարցեր:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Արցախի զարգացման գործում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի մասնաճյուղի մասնակցությունը` հույս հայտնելով, որ նման հայրենանվեր կեցվածք կառույցը կցուցաբերի նաև ապագայում:

President of the Nagorno Karabakh Republic (Artsakh) Bako Sahakyan received today Director of the French affiliate of Hayastan All-Armenian Fund Petros Terzyan, the press service of the NKR President Office reported.
Issues related to various programs implemented by the Hayastan Fund in Artsakh were discussed at the meeting, in which Health Minister of NKR Harutyun Kushkyan also participated.
Bako Sahakyan expressed his appreciation for activities of the Fund’s French affiliate in the development of Artsakh, expressing hope that the structure will continue to take such a patriotic stance.