Մայիսի 16-ից 19-ը գրանցվել է 35 մարմնական վնասվածք հասցնելու դեպք
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 16-ից 19-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 35 դեպքից բացահայտվել է 27-ը, խարդախության 16 դեպքից` 15-ը, խուլիգանության` 2, շորթման, յուրացման և մաքսանենգության 1-ական դեպքերը բացահայտվել են:
Ոստիկանությունից փոխանցում են, որ բացահայտվել է գողության 4 դեպք: Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու` 3, կողոպուտի 1 և գողության 5 դեպք:
Անցած 3 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 17 պատահար. 2 մարդ զոհվել է, 32-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

В Армении с 13 по 19 мая произошло 17 ДТП, погибло 2 человека
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 35 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период с 16 по 19 мая, раскрыто 27, из 16 случаев мошенничества – 15. Кроме того, раскрыты также 2 случая хулиганства, по 1 случаю хищения, контрабанды и вымогательства.
Как сообщает Полиция Армении, раскрыты 4 случая кражи. Из совершенных ранее преступлений раскрыты 3 случая нанесения телесных повреждений, 1 случай грабежа и 5 случаев кражи.
В течение прошедших трех дней в республике зарегистрировано 17 дорожно-транспортных происшествий, в результате которых 2 человека погибло, 32 – получили телесные травмы различной степени тяжести.