Արցախցիները հպարտանում են Ձեզնով. Բ. Սահակյանը շնորհավորել է Շ. Ազնավուրին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին` ծննդյան 90-ամյակի կապակցությամբ:
«Թանկագին Շառլ Ազնավուր,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ պանծալի հոբելյանի` ծննդյան 90-ամյակի կապակցությամբ:
Դուք կենդանի լեգենդ եք, ում կյանքը դարձավ հարազատ ժողովրդի ճակատագրի մարմնացումը: Ձեր ապրած տարիները, հայրենասիրությունն ու անձնվիրությունը լավագույն օրինակ են գալիք սերունդների համար:
Արցախցիները սիրում ու հպարտանում են Ձեզնով, ինչպես և ողջ հայ ժողովուրդը, ում արժանի զավակն եք հանդիսանում Դուք: Մենք բոլորս Ձեր անզուգական արվեստի հավատարիմ երկրպագուներն ենք:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում ղարաբաղյան երկարակեցություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

Президент Нагорного Карабаха поздравил Шарля Азнавура с 90-летием
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил поздравительное послание всемирно известному шансонье Шарлю Азнавуру.
«Дорогой Шарль Азнавур,
От имени властей, народа Республики Арцах и от себя лично поздравляю Вас со знаменательным юбилеем - 90-летием.
Вы - живая легенда, чья жизнь стала воплощением судьбы родного народа. Прожитые Вами годы, Ваш патриотизм и самоотверженность являются лучшим примером для будущих поколений.
Народ Арцаха, равно как и вся армянская нация, достойным сыном которого Вы являетесь, любит и гордится Вами. Все мы - верные поклонники Вашего неподражаемого искусства.