Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Նախագահ Սի Ծինփինին
Նա խագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Նախագահ Սի Ծինփինին՝ երկրի Սինձյան նահանգի Ուրումչի քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ, որը տասնյակ անմեղ մարդկանց մահվան և շուրջ հարյուր վիրավորների պատճառ է դարձել: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
«Մեր զորակցության և սփոփանքի խոսքն եմ հղում Ձեզ, տուժածների ընտանիքներին և Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ վիրավորներին մաղթելով շուտափույթ ապաքինում:
Մենք խստորեն դատապարտում ենք ահաբեկչության յուրաքանչյուր դրսևորում և վստահ ենք, որ ոճրագործներն արդարացի պատժի կարժանանան»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Armenian President Serzh Sargsyan today sent a message of condolence to Chinese President Xi Jinping in connection with the terrorist act in the city of Urumqi that killed dozens of people and injured over a hundred others, according to the press service of the Armenian president.
“I express support and consolation to you, the families of the victims, and the friendly people of China and I wish the injured a speedy recovery.
We strictly condemn any manifestation of terrorism and are convinced that the criminals will be justly punished,” the message reads.