Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Նախագահ Սի Ծինփինին
Նա խագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Նախագահ Սի Ծինփինին՝ երկրի Սինձյան նահանգի Ուրումչի քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ, որը տասնյակ անմեղ մարդկանց մահվան և շուրջ հարյուր վիրավորների պատճառ է դարձել: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
«Մեր զորակցության և սփոփանքի խոսքն եմ հղում Ձեզ, տուժածների ընտանիքներին և Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ վիրավորներին մաղթելով շուտափույթ ապաքինում:
Մենք խստորեն դատապարտում ենք ահաբեկչության յուրաքանչյուր դրսևորում և վստահ ենք, որ ոճրագործներն արդարացի պատժի կարժանանան»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования председателю КНР
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину в связи с террористическим актом в китайском городе Урумчи, в результате которого погибли десятки и были ранены около ста человек. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
«Выражаю Вам, семьям пострадавших и дружественному китайскому народу слова поддержки и утешения, а раненым желаю скорейшего выздоровления.
Мы строго осуждаем любое проявление терроризма и уверены, что преступники будут справедливо наказаны», - говорится в телеграмме главы государства.