Ոստիկանության նախկին պաշտոնյային մեղադրանք է առաջադրվել
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության հետաքննության բաժնի նախկին պետ Կամիսար Պողոսյանին` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա, օգտագործելով իր պաշտոնեական դիրքը, Արսեն Պ.-ի օգտին գործողություն կատարելուն նպաստելու՝ նրան ՀՀ «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության տեսուչի պաշտոնին նշանակելու հարցում միջնորդելու, աջակցելու համար վերջինիցս պահանջել և ստացել է առանձնապես խոշոր չափերով` 7000 ԱՄՆ դոլար կաշառք:
Հիշեցնենք, որ քաղաքացի Արսեն Պ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով հարուցվել էր քրեական գործ:
Կամիսար Պողոսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:
Կամիսար Պողոսյանի բնակարանում կատարված խուզարկությամբ հայտնաբերվել և առգրավվել են «AK» տեսակի ինքնաձիգի 20 հատ փամփուշտ` 1 պահունակով, նույն ինքնաձիգի 13 հատ պարկուճ, կարաբինի 2 հատ պարկուճ, 2 հատ կաստետ և իտալական արտադրության 1 հատ գազային ատրճանակ: Նշված իրերն ուղարկվել են դատաձգաբանական փորձաքննության:
Նախաքննական մարմինը կասկածներ ունի, որ Կամիսար Պողոսյանի գործողություններից հնարավոր է տուժած լինեն նաև այլ քաղաքացիներ, ովքեր կարող են դիմել ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն կամ զանգահարել 010 511-601 և 010 511-609 հեռախոսահամարներով:

Ex-policeman detained on suspicion of bribery
The former head of the investigative unit of Yerevan City Police Department Kamisar Poghosyan has been charged under Article 311 part 2 point 3 of the Criminal Code for abusing his position: he demanded and accepted a large bribe ($7,000) for mediation and assistance with the appointment of a traffic policeman, according to the press service of Armenia’s Special Investigation Service (SIS).
SIS opened a criminal case under Article 311 part 2 point 4 following an application of citizen Arsen P. Arrest was chosen as a measure of restraint for Kamisar Poghosyan.
During a search at his home, the police found and seized 20 cartridges of an AK rifle, 12 cartridge cases from the same rifle, two cartridge cases of a carbine, two knuckledusters, and an Italian gas pistol, all of which were sent for ballistic tests.
The investigators suspect that other people also suffered from Kamisar Poghosyan’s actions. They ask such citizens to call Special Investigation Service at 010 511-601 or 010 511-609.