Ոստիկանության նախկին պաշտոնյային մեղադրանք է առաջադրվել
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության հետաքննության բաժնի նախկին պետ Կամիսար Պողոսյանին` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա, օգտագործելով իր պաշտոնեական դիրքը, Արսեն Պ.-ի օգտին գործողություն կատարելուն նպաստելու՝ նրան ՀՀ «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության տեսուչի պաշտոնին նշանակելու հարցում միջնորդելու, աջակցելու համար վերջինիցս պահանջել և ստացել է առանձնապես խոշոր չափերով` 7000 ԱՄՆ դոլար կաշառք:
Հիշեցնենք, որ քաղաքացի Արսեն Պ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով հարուցվել էր քրեական գործ:
Կամիսար Պողոսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:
Կամիսար Պողոսյանի բնակարանում կատարված խուզարկությամբ հայտնաբերվել և առգրավվել են «AK» տեսակի ինքնաձիգի 20 հատ փամփուշտ` 1 պահունակով, նույն ինքնաձիգի 13 հատ պարկուճ, կարաբինի 2 հատ պարկուճ, 2 հատ կաստետ և իտալական արտադրության 1 հատ գազային ատրճանակ: Նշված իրերն ուղարկվել են դատաձգաբանական փորձաքննության:
Նախաքննական մարմինը կասկածներ ունի, որ Կամիսար Պողոսյանի գործողություններից հնարավոր է տուժած լինեն նաև այլ քաղաքացիներ, ովքեր կարող են դիմել ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն կամ զանգահարել 010 511-601 և 010 511-609 հեռախոսահամարներով:

Экс-полицейский взят под стражу по подозрению в получении взятки
Экс-начальнику отдела дознания Управления полиции города Еревана Камисару Погосяну предъявлено обвинение по признакам п. 2 ч. 4 ст. 311 УК РА за то, что он, использовав свое должностное положение, потребовал и получил от Арсена П. сумму в особо крупном размере (7000 долларов США) за посредничество и содействие в вопросе назначения на должность инспектора службы «Дорожной полиции РА». Об этом сообщает пресс-служба Специальной следственной службы Армении.
Напомним, на основании заявления гражданина Арсена П., в Специальной следственной службе было возбуждено уголовное дело по признакам п.2 ч. 4 ст. 311 УК РА. В отношении Камисара Погосяна избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
При обыске в квартире Камисара Погосяна были обнаружены и изъяты 20 патронов автомата «AK» с одной обоймой, 13 гильз от того же автомата, две гильзы от карабина, два кастета и один газовый пистолет итальянского производства, которые направлены на судебно-баллистическую экспертизу.
Орган предварительного следствия имеет подозрения, что от действий Камисара Погосяна, возможно, пострадали и другие граждане, которые могут обратиться или позвонить в Специальную следственную службу по номерам: 010 511-601 и 010 511-609.