Աշոտյանն ու Բաղդասարյանը կմասնակցեն ԵԺԿ համաժողովին
Հունիսի 2-3-ը Բրյուսելում տեղի կունենա ԵԺԿ քաղաքական վեհաժողովը, որը Եվրախորհրդարանի ընտրություններում երեկ տարած հաղթանակից հետո ԵԺԿ առաջին համաժողովը կլինի այդ կարգավիճակում: ՀՀ իշխանություններից՝ ՀՀԿ-ից վեհաժողովին կմասնակցի ՀՀԿ արտաքին կապերի գծով Սերժ Սարգսյանի տեղակալ Արմեն Աշոտյանը: Իսկ ՕԵԿ-ից՝ կուսակցության առաջնորդ Արթուր Բաղդասարյանը, այլևս ընդդիմադիր կարգավիճակով: Այս մասին գրել է «Հրապարակը»:
Որպեսզի «մայր» Ռուսաստանին նեղացրած չլինի, ՀՀԿ-ն մասնակցություն կունենա նաև նույն օրերին եդինառուսների կողմից Վլադիվոստոկում՝ մայիսի 31-ից հունիսի 1-ը տեղի ունենալիք Ասիական քաղաքական կուսակցությունների համաժողովին, որին կմասնակցեն Սամվել Ֆարմանյանն ու Արտակ Զաքարյանը:

Hraparak: HHK and OEK members to attend EPP meeting
The European People’s Party (EPP) will hold a political meeting in Brussels on June 2-3, the first meeting after its victory in elections to the European Parliament.
According to ‘Hraparak’ paper, deputy chairman of the Republican Party of Armenia (HHK) Armen Ashotyan and leader of Orinats Yerkir Party (OEK) Arthur Baghdasaryan (this time as an oppositionist) will represent Armenia at the meeting.
HHK members will also participate in a meeting of the Committee of the International Conference of Asian Political Parties. The event is organized by United Russia Party in Vladivostok on May 31-June 1.