Ն. Զոհրաբյան. Քառյակը մի քանի հրատապ հարց կներկայացնի կառավարությանը
Մենք բոլորս կարևորում ենք այն մարտահրավերները, որոնք կանգնած են երկրի առջև և որոնք հրատապ լուծում են պահանջում: Այս պահին մեկ տասնյակից փոքր-ինչ ավելի խնդիրներ ձևակերպում ենք որպես հրատապ, դրանք կներկայացվեն կառավարությանը, իսկ առաջիկա օրերին կունենանք համատեղ հայտարարության տեքստ: Քառյակի հերթական հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը:
Ն. Զոհրաբյանն ասաց, որ քառյակը կարողացավ կարևոր խնդիր լուծել, այն է` քաղաքական ուժերին համախմբել. «Միայն այն, որ մենք կարողանում ենք խնդիրները միասնաբար բերել խորհրդարան, դրանք քննարկման առարկա դարձնել, արդեն հաջողություն է: Իհարկե, կա քաղաքական մեծամասնություն, որը տորպեդահարում է ցանկացած այլ հարց, բայց դա չի նշանակում, որ մենք պետք է հրաժարվենք մեր մոտեցումներից»:
Քառյակը, նրա խոսքով, սիամական ուժ չէ, ամեն ուժ ունի իր դիրքորոշումն ու մոտեցումները, և եթե չկա միասնական մոտեցում, ապա քառյակի ուժերը հարգում են յուրաքանչյուրի դիրքորոշում:
Խոսելով այս շաբաթվա ընթացքում ԱԺ հանձնաժողովներում քննարկվող 2013-ի պետական բյուջեի կատարողականի մասին` Ն. Զոհրաբյանն ասաց, որ քառյակը այս կապակցությամբ ևս միասնական դիրքորոշում ունի և դեմ կքվեարկի:

Зограбян: Следующее заседание «четверки» пройдет на следующей неделе
«Мы придаем важность тем вызовам, перед которыми стоит наша страна и которые требуют срочного решения. На данный момент мы заняты формулировкой свыше десяти важных проблем, в ближайшие дни подготовим текст совместного заявления и представим правительству», - заявила журналистам по итогам встречи четырех непровластных политических сил секретарь парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
По ее словам, «четверке» удалось решить важную задачу – консолидацию политических сил.
«Безусловно, есть политическое большинство, которое торпедирует любой другой вопрос, но это не означает, что мы должны отказаться от наших подходов»,– отметила Н.Зограбян.
При этом она заявила, что каждая политическая сила, входящая в состав «четверки», имеет свою позицию и подходы и, если нет единого подхода, то они уважают позицию каждой фракции.
Касаясь хода исполнения государственного бюджета за 2013 год, Наира Зограбян заявила, что непровластные парламентские фракции занимают единую позицию в этом вопросе, и намерены проголосовать «против».