Մայիսի 27-30-ը գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին ամենուրեք, 31-ին առավելապես հյուսիսային շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ:
Քամին հարավ-արևելյան` 5-10 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25 մ/վրկ:
Օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կբարձրանա 2-3 աստիճանով: Այս մասին հայտնում են ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:
Երևանում մայիսի 27-30-ին գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՜ 15-20 մ/վրկ: 31-ին անձրևի հավանականությունը փոքր է:

В ближайшие дни в Армении ожидаются кратковременные дожди
В Армении 27-30 мая в первой половине ночи и во второй половине дня повсюду, 31 мая преимущественно в северных областях ожидаются дождь и гроза, в отдельных местах – град. Ветер юго-западный, 5-10 метров в секунду, во время грозы возможно усиление ветра до 20-25 метров в секунду.
Как сообщает служба Армгидромет МЧС Армении, температура воздуха в республике постепенно повысится на 2-3 градуса.
В Ереване 27-30 мая в первой половине ночи и во второй половине дня ожидается кратковременный дождь с грозой, возможно усиление ветра до 15-20 метров в секунду. 31 мая возможность дождя незначительная.