Արցախի Նախագահը ծանոթացել է հարավարևելյան սահմանագծի իրավիճակին
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 2-ին այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագիծ և տեղում ծանոթացել պաշտպանական համակարգի ներկա վիճակին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը «Արիության համար» և «Մարտական ծառայություն» մեդալներ է հանձնել մի խումբ զինծառայողների` ԼՂՀ պաշտպանության բանակի մարտական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդի ոտնձգությունները կասեցնելու և արժանի հակահարված հասցնելու համար:
Բակո Սահակյանն իր խոսքում ընդգծել է, որ այսուհետ էլ կարվի ամեն ինչ պետության սահմաններն ամուր և անվտանգ պահելու ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР посетил юго-восточную границу республики
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня посетил юго-восточную границу республики и на месте ознакомился с состоянием оборонительной системы. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Глава государства вручил медали «За отвагу» и «За боевые заслуги» группе военнослужащих за достойный отпор и предотвращение посягательств противника на боевые позиции Армии обороны НКР.
В своем слове Бако Саакян подчеркнул, что и впредь будет сделано все возможное для обеспечения надежности и безопасности границ государства.
Президента сопровождали спикер НС Ашот Гулян, вице-премьер Артур Агабекян, министр обороны Мовсес Акопян и другие должностные лица