Համալիրը կրկին աճուրդի է հանվել. Այս անգամ 17 մլրդ դրամով
Մարզահամերգային համալիրը այսօր կրկին դրվել է աճուրդի: Այս մասին Aysor.am-ը տեղեկանում է ՀՀ արդարադատության նախարարության Դատական ակտերի հարկադիր կատարման ծառայության կայքից: Համալիրն այժմ առաջարկում են 17 415 000 000.0 դրամ մեկնարկային գնով:
Նշենք, որ նախորդ աճուրդին որևէ մեկը գնման հայտ չէր ներկայացրել և ըստ օրենքի, այժմ աճուրդը կայանալու է հայտարարված գնից 10 տոկոսի նվազումով:
Հիշեցնենք, որ նախորդ անգամ մարզահամերգային համալիրը աճուրդի էր հանվել մայիսի 19-ին, 19 350 000 000.0 դրամ մեկնարկային գնով. ցանկացողները կարող էին 10 օրվա ընթացքում գնման առաջարկություն ներկայայացնել:
Մարզահամերգային համալիրը հանդիսանում է գրավի առարկա, այն պատկանում է Մոսկվայում գործող ԲԱՄՕ ընկերության սեփականատեր Մուրադյան եղբայրներին. նրանցից մեկը՝ Մուրադ Մուրադյանը, ՀՀ դեսպանն է Իրաքում:

The Sports and Concert Complex of Yerevan (SCC) was again put up for auction. This time the starting price of SCC is 17 billion 415 million drams, according to the website of the Service for Compulsory Enforcement of Judicial Acts.
There were no buyers at the previous auction so the starting price of SCC has been lowered by 10% - it was earlier set at 19bn 350m drams at the first auction.
SCC is the object of a pledge. It belongs to Moscow-based BAMO Company owned by the Muradyan brothers. One of them, Murad Myradyan, is Armenian ambassador to Iraq.