Առողջապահության նախարարը գործից ազատել է Սեյրան Օհանյանի կնոջը
«Չորրորդ իշխանության» տեղեկություններով՝ Առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը իր պաշտոնավարման օրից սկսել է ձերբազատվել նախորդի՝ Դերենիկ Դումանյանի կադրերից:
Ըստ թերթի՝ նախօրեին սեփական դիմումի համաձայն աշխատանքից ազատվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի կինը՝ Մարինե Հայրապետյանը, որն զբաղեցնում էր Դերենիկ Դումանյանի խորհրդականի պաշտոնը: Մինչ այդ աշխատանքից ազատվել էին Դումանյանի հետ նախարարություն եկած մի շարք աշխատակիցներ:
Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ աշխատանքից ազատվելու դիմում է ներկայացրել նաև նախկին նախարարի մամլո խոսնակ Անահիտ Հայթայանը, սակայն նոր նախարարը չի ընդունել միայն նրա դիմումը, հորդորելով մնալ և համատեղ աշխատել:

«Чоррорд ишханутюн»: Новый глава Минздрава уволил жену Сейрана Оганяна
Газета «Чоррорд ишханутюн» пишет со ссылкой на свои источники, что министр здравоохранения Армен Мурадян со дня вступления в должность стал избавляться от кадров своего предшественника Дереника Думаняна.
Как отмечает издание, накануне, согласно собственному заявлению, от занимаемой должности была освобождена жена министра обороны Армении Марине Айрапетян, которая занимала пост советника Дереника Думаняна. До этого от занимаемых должностей были освобождены некоторые сотрудники, пришедшие в министерство вместе с Думаняном.
По сведениям источников газеты, заявление об отставке представила и пресс-секретарь экс-министра Анаит Айтаян, однако новый министр не принял ее заявление, призвав остаться и работать вместе.