Առողջապահության նախարարը գործից ազատել է Սեյրան Օհանյանի կնոջը
«Չորրորդ իշխանության» տեղեկություններով՝ Առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը իր պաշտոնավարման օրից սկսել է ձերբազատվել նախորդի՝ Դերենիկ Դումանյանի կադրերից:
Ըստ թերթի՝ նախօրեին սեփական դիմումի համաձայն աշխատանքից ազատվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի կինը՝ Մարինե Հայրապետյանը, որն զբաղեցնում էր Դերենիկ Դումանյանի խորհրդականի պաշտոնը: Մինչ այդ աշխատանքից ազատվել էին Դումանյանի հետ նախարարություն եկած մի շարք աշխատակիցներ:
Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ աշխատանքից ազատվելու դիմում է ներկայացրել նաև նախկին նախարարի մամլո խոսնակ Անահիտ Հայթայանը, սակայն նոր նախարարը չի ընդունել միայն նրա դիմումը, հորդորելով մնալ և համատեղ աշխատել:

‘Chorrord Ishkhanutyun’ paper writes citing its sources that the newly-appointed health minister Armen Muradyan immediately began to get rid of cadres of his predecessor Derenik Dumanyan.
The defense minister’s wife Marine Hayrapetyan who was an advisor to former health minister Dumanyan was relieved of her position yesterday at her request, according to the paper. Several employees who started to work at the health ministry along with Dumanyan have also been dismissed.
The ex-minister’s spokeswoman Anahit Haytyan also filed an application for resignation, but the new minister did not accept her application and asked her to continue working, the paper says.