7 մլն եվրո` մշակութային օջախների վերազինման համար
Կառավարությունը հավանություն է տվել «Արամ Խաչատրյան ֆիլհարմոնիկ համերգասրահի վերազինում» ծրագրի ֆինանսավորման նպատակով Հայաստանի Հանրապետության և Էրստե բանկի միջև արտահանման վարկային համաձայնագրի և կանխավճարային վարկային համաձայնագրի նախագծերին:
Գործադիրի հավանությունն են ստացել ՀՀ մշակույթի նախարարության և ավստրիական երեք ընկերությունների միջև կնքվող Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնին 7 մլն եվրոյի չափով և Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբին՝ 2 մլն եվրոյի չափով տեխնիկական, լուսային և ձայնային վերազինման պայմանագրերի նախագծերը:
Նախատեսվում է մինչև 2015թ. օգոստոսը ավարտել նշված մշակույթի օջախների բեմի տեխնիկական վերազինումը, որի արդյունքում դրանք կհամապատասխանեն համերգասրահներին և թատրոններին ներկայացվող միջազգային չափանիշներին:

Government approves drafts on re-equipment of cultural institutions
The Armenian government approved today the draft credit agreements between the Republic of Armenia and Erste Bank for financing the Re-equipment of Aram Khacahtryan Philharmonic Concert Hall program.
The government also approved a 7 million-euro draft agreement between Armenian Ministry of Culture and three Austrian companies on technical, acoustic and lighting re-equipment of Yerevan’s Sundukyan National Academic Theatre and a 2 million-euro draft agreement on re-equipment of Armenia’s State Philharmonic Orchestra.