Վախթանգ Կիկաբիձեն պարգևատրել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը այսօր հյուրընկալել է Վրաստանի ժողովրդական արտիստ, երգիչ, ռեժիսոր, սցենարիստ և դերասան Վախթանգ Կիկաբիձեին: Այս մասին տեղեկանում ենք Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհավորելով հյուրին ծննդյան 75-ամյակի կապակցությամբ՝ քաղաքապետը, մասնավորապես, ասել է․ - «Մենք բարձր ենք գնահատում Ձեր ստեղծագործական ուղին ու մեծ ներդրումը հայ և վրաց ժողովուրդների դարավոր բարեկամության է՛լ ավելի ամրապնդման հարցում: Ուրախ ենք Ձեզ հյուրընկալելու Երևանում, և համոզված եղեք, որ մեր քաղաքի դռները միշտ բաց կլինեն Ձեր առջև»:
Մարգարյանը Կիկաբիձեին պարգևատրել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով՝ հայ - վրացական ավանդական կապերի, մշակութային բազմամյա բարեկամության ամրապնդման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար, ինչպես նաև ծննդյան 75-ամյակի կապակցությամբ:
Վախթանգ Կիկաբիձեն վստահեցրել է, որ կշարունակի անել հնարավորը հայ և վրաց ժողովուրդների բարեկամությունն ավելի ամրապնդելու ուղղությամբ: Նա նաև երախտագիտություն է հայտնել հայ ժողովրդին՝ իր արվեստի հանդեպ տածած մեծ սիրո և ջերմության համար:

Мэр Еревана наградил Вахтанга Кикабидзе золотой медалью мэрии
Мэр Еревана Тарон Маргарян принял сегодня народного артиста Грузии, певца, режиссера, сценариста и актера Вахтанга Кикабидзе, сообщает пресс-служба мэрии.
Поздравив Вахтанга Кикабидзе с 75-летнием, мэр пожелал ему новых творческих успехов в деятельности, способствующей укреплению дружбы между армянскими и грузинскими народами.
«Мы высоко ценим ваш творческий путь и большой вклад в вековую дружбу между армянским и грузинским народами. Мы рады принять Вас в Ереване, и будьте уверены, что двери нашей столицы всегда открыты для Вас», - подчеркнул Маргарян.
За значительный вклад в дело укрепления традиционных армяно-грузинских культурных связей и дружбы Тарон Маргарян наградил Вахтанга Кикабидзе золотой медалью мэра Еревана.
Поблагодарив за теплый прием и высокую оценку своего творчества, В.Кикабидзе пообещал, что сделает все возможное для укрепления дружбы между армянским и грузинскими народами. Он также выразил свою благодарность армянскому народу за любовь и теплое отношение.