Վախթանգ Կիկաբիձեն պարգևատրել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը այսօր հյուրընկալել է Վրաստանի ժողովրդական արտիստ, երգիչ, ռեժիսոր, սցենարիստ և դերասան Վախթանգ Կիկաբիձեին: Այս մասին տեղեկանում ենք Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհավորելով հյուրին ծննդյան 75-ամյակի կապակցությամբ՝ քաղաքապետը, մասնավորապես, ասել է․ - «Մենք բարձր ենք գնահատում Ձեր ստեղծագործական ուղին ու մեծ ներդրումը հայ և վրաց ժողովուրդների դարավոր բարեկամության է՛լ ավելի ամրապնդման հարցում: Ուրախ ենք Ձեզ հյուրընկալելու Երևանում, և համոզված եղեք, որ մեր քաղաքի դռները միշտ բաց կլինեն Ձեր առջև»:
Մարգարյանը Կիկաբիձեին պարգևատրել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով՝ հայ - վրացական ավանդական կապերի, մշակութային բազմամյա բարեկամության ամրապնդման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար, ինչպես նաև ծննդյան 75-ամյակի կապակցությամբ:
Վախթանգ Կիկաբիձեն վստահեցրել է, որ կշարունակի անել հնարավորը հայ և վրաց ժողովուրդների բարեկամությունն ավելի ամրապնդելու ուղղությամբ: Նա նաև երախտագիտություն է հայտնել հայ ժողովրդին՝ իր արվեստի հանդեպ տածած մեծ սիրո և ջերմության համար:

Yerevan Mayor Taron Margaryan received today People’s Artist of Georgia, singer, actor and film maker Vakhtang Kikabidze, the press service of Yerevan Municipality reported.
Congratulating V. Kikabidze on his 75th birthday, the mayor wished him success in his creative work that promotes the friendship between the Armenian and Georgian peoples.
Mayor Margaryan awarded the Gold Medal of Yerevan Municipality to Vakhtang Kikabidze for his significant contribution to the strengthening of Armenian-Georgian cultural links.
Expressing his gratitude for the cordial reception and high appreciation of his work, Kikabidze promised that he will do his best to strengthen the friendship between the two peoples. He also thanked the Armenian people for love and warmth.