Երվանդ Զախարյան. Ընկերությունների ներկայացված փաստաթղթերը հիմնավորված են
Առհասարակ սակագների բարձրացումը տեղի է ունենում ընկերությունների կողմից ներկայացվող հայտերի հիման վրա: ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ, պատասխանելով էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման վերաբերյալ հարցին, հայտարարեց ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը:
Ընկերությունների, կազմակերպությունների ներկայացված փաստաթղթերը, նախարարի խոսքով, հիմնավորված են. «Սակագնի բարձրացումն արվում է այն նպատակով, որ բոլոր ընկերությունները, կազմակերպություններն անխափան աշխատանք ապահովեն»:
Կառավարությունը, Երվանդ Զախարյանի խոսքով, գիտակցում է, որ հարցը մեծ հնչեղություն ունի և մեր հսկողության տակ է:

Е.Захарян: Представленные компаниями заявки – обоснованные
Повышение тарифов происходит на основании представленных компаниями заявок. Об этом заявил сегодня во время правительственного часа в парламенте Армении министр энергетики и природных ресурсов РА Ерванд Захарян, касаясь ожидаемого повышения тарифов на электроэнергию.
По словам министра энергетики, представленные компаниями заявки обоснованные. «Повышение тарифов делается с той целью, чтобы все компании, организации обеспечили бесперебойную работу», - сказал Е.Захарян.
Как отметил министр, правительство понимает, что этот вопрос имеет широкий общественный резонанс и держит его под своим контролем.