Հայաստանը ակտիվ է գերիների ընտանիքներին ցուցաբերվող աջակցության հարցերում
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների, անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի հերթական նիստը: Այս մասին հայտնում են ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են 2014թ. սկզբից մինչ օրս կատարված աշխտանքները, նախանշվել են աշխատանքային հետագա ծրագրերը:
Հանդիպման ընթացքում հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են վերջին մի քանի ամիսներին իրականացված աշխատանքները, հանդես եկել առաջարկություններով: Արձանագրվել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը մշտապես ակտիվ ու նախաձեռնող է գերիների և անհայտ կորածների ընտանիքներին ցուցաբերվող աջակցության հարցերում:
Ամփոփելով նիստի աշխատանքները՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանձնաժողովի անդամներին տվել է մի շարք հանձնարարականներ՝ հետագա աշխատանքներն առավել արդյունավետ իրականացնելու ուղղությամբ:

Армения проявляет активность в вопросах оказания содействия семьям пленных
В административном комплексе министерства обороны Армении сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по делам пленных, заложников и без вести пропавших. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Согласно информации, в ходе заседания обсуждались выполненные с начала 2014 года работы, была обозначена программа дальнейших действий.
В ходе заседания члены комиссии представили реализованные в течение последних нескольких месяцев работу, выступили с предложениями. Было отмечено, что в вопросах оказания содействия семьям пленных и без вести пропавших представители Армении всегда проявляли активность и инициативность.
Подводя итоги заседания, министр обороны Армении Сейран Оганян дал ряд поручений членам Комиссии для более эффективного осуществления дальнейших работ.