Ն. Զոհրաբյան. Պահանջների կատարման համար երկու-երեք ամիսը բավարար է
«Որևէ տաբու մեզ համար չկա, մենք այդ մասին միշտ հայտարարել ենք: Մենք առաջնորդվում ենք փոքր քայլերի հաջողությամբ: Եկեք իրադարձությունները արհեստականորեն առաջ չմղենք: Սեպտեմբերին քառյակը կհրապարակի իր անելիքը և վստահեցնում եմ` հանրությունը չի հիասթափվի»,- ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց ԱԺ «Բագավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը:
Պատգամավորը չցանկանալով կանխատեսել, թե ինչ կլինի, եթե ներկայացված պահանջները չկատարվեն նշված ժամկետներում իշխանությունների կողմից, միայն ասաց, որ սեպտեմբերի վերջին իրենք կհրավիրեն մեծ հանրահավաք, որի ժամանակ էլ կքննարկեն հետագա անելիքը:
Քառյակը, ԲՀԿ պատգամավորի խոսքով, կարող էր շատ ավելի խորքային պահանջներ ներկայացնել, բայց. «Գտնում ենք, որ նշված պահանջների կատարման համար երկու-երեք ամիսը հստակ բավարար ժամանակահատված է»:

N. Zohrabyan: 2-3 months will be enough to meet demands
“There are no taboos for us, we have always said it. We follow the principle of taking small successful steps. Let’s not stimulate artificially the developments. In September the four non-coalition factions will announce their plans. I can assure you that the public will not be disappointed,” the secretary of Prosperous Armenia (BHK) parliamentary faction Ms. Naira Zohrabyan said during a briefing in the National Assembly today.
She declined to speak about further actions of the four non-government parliamentary factions in case of non-fulfilment of their demands by the authorities by the deadline. N. Zohrabyan only said that in late September they will stage a big rally to discuss further actions.
In her words, the four factions could have made more substantial and deeper demands, but 2-3 months would not be enough to meet those demands.