Վարչապետը ԱԺ 4 խմբակցությունների հետ քննարկել է կենսաթոշակային օրենքը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր կառավարությունում հրավիրել է խորհրդակցություն՝ «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքի վերաբերյալ, որին մասնակցել են Ազգային ժողովի «Հանրապետական», «Բարգավաճ Հայաստան», «Օրինաց Երկիր» և «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչները: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքում առաջարկվող փոփոխությունները, որոնք ուղղված են լինելու Սահմանադրական դատարանի 2014 թվականի ապրիլի 2-ի որոշման իրագործմանը: Ծավալվել է մտքերի փոխանակություն, որի ընթացքում ԱԺ պատգամավորներն իրենց դիրքորոշումն են հայտնել փոփոխությունների վերաբերյալ և ներկայացրել առաջարկություններ:
Կառավարության ղեկավարը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել նման ձևաչափով քննարկումները՝ համակարգում առկա խնդիրներին համապարփակ լուծում տալու և կենսաթոշակային բարեփոխումները կյանքի կոչելու համար:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan met today with representatives of Republican Party of Armenia (HHK), Prosperous Armenia (BHK), Orinats Yerkir (OEK), and ARF-Dashnaktsutyun factions of the Armenian parliament.
The meeting participants discussed the proposed amendments to the law on the accumulative pension system with the aim of carrying out a decision of Armenia’s Constitutional Court, according to the press office of the government.
The deputies presented their positions and proposals on the amendments.
The head of government expressed his readiness to continue meetings and discussions in such a format for complete solution of the existing problems and the implementation of pension reforms.