Արտակ Զաքարյանը, Էդմոն Մարուքյանը և Նիկոլ Փաշինյանը մեկնում են Պրահա
Չեխիայի պատգամավորների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահի հրավերով ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձաժողովի պատվիրակությունը հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի գլխավորությամբ հունիսի 16-18-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Պրահա: Պատվիրակության կազմում են հանձնաժողովի անդամներ Էդմոն Մարուքյանը և Նիկոլ Փաշինյանը: Այս մասին հայտնում են ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովից:
Պրահայում հանդիպումներ կլինեն խորհրդարանի նախագահ պարոն Յան Համշեկի հետ, խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովներում, ինչպես նաև Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Հանդիպումներ են նախատեսված նաև Չեխիայի Սենատի փոխնագահի, Չեխիայի նախագահի աշխատակազմի արտաքին հարաբերությունների դեպարտամենտի ղեկավարի, ինչպես նաև Չեխիայի առաջին փոխարտգործնախարարի հետ:
Նախատեսվում է քննարկել խորհրդարանական համգործակցության ակտիվացման և համատեղ գործերին առնչվող խնդիրներ:

At the invitation of the chairman of the Czech parliament’s foreign affairs committee, an Armenian delegation is going on a two-day visit to Prague on June 16. The delegation is led by Chairman of the Standing Committee for Foreign Affairs Artak Zakaryan and also includes deputies Edmon Marukyan and Nikol Pashinyan.
The Armenian delegation will meet the Speaker of the Czech parliament Jan Hamacek. Meetings are due in the foreign affairs and security committees and with members of Czech-Armenia Friendship Group.
Meetings with the vice-chairman of the Senate, the head of the presidential administration’s department for foreign affairs, and the first foreign minister of the Czech Republic will also take place.
Issues related to the promotion of inter-parliamentary cooperation will be discussed at the meetings.