Մարզահամերգային համալիրը 3-րդ անգամ հանվեց աճուրդի
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրն արդեն երրորդ անգամ հանվել է աճուրդի, այս անգամ 15 մլրդ 500 հազար դրամով: Աճուրդի վերջնաժամկետը հունիսի 27-ն է:
Հիշեցնենք, որ մարզահեմգային համալիրը առաջին անգամ աճուրդի էր դրվել մայիսի 19-ին՝ 19 մլրդ 350 մլն դրամով, սակայն գնորդներ չէին եղել, երկրորդ անգամ աճուրդի էր հանվել հունիսի 2-ին, այս անգամ 10 տոկոս զեղչով` 17 մլրդ 410 մլն դրամ. կարգն է այդպիսին:
Նշենք, որ Մարզահամերգային համալիրը հանդիսանում է գրավի առարկա, այն պատկանում է Մոսկվայում գործող ԲԱՄՕ ընկերության սեփականատեր Մուրադյան եղբայրներին. նրանցից մեկը՝ Մուրադ Մուրադյանը, ՀՀ դեսպանն է Իրաքում: Մարզահամերգային համալիրի տնօրինությունը` սեփականությունը պաշտպանելու համար դիմել է դատարան:

Yerevan SCC put up for auction for third time
The Sports and Concert Complex in Yerevan has been put up for action for a third time. The starting price of SCC is 15 billion 500 thousand drams, according to the website of the Judicial Acts Compulsory Enforcement Service.
There were no buyers at the actions held earlier so the price of Yerevan SCC was reduced by 10% as compared with the price of the second auction.
The starting prices of SCC at the previous actions were 19 billion 350 million AMD and 17 billion 415 million AMD.
The SCC is the object of a pledge. It is owned by Moscow-based BAMO Company belonging to the Muradyan brothers. One of them, Murad Muradyan, is Armenian Ambassador to Iraq.