Վովա Գասպարյանը պատերազմ է հայտարարել օրենքով գողերին
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վովա Գասպարյանի «օրենքով գողերի» դեմ օպերացիան ընդլայնել է շրջանակը, հիմա թիրախում թաղային հեղինակություններն են: Թե առաջին խմբի հետապնդումներն ինչ վերջնարդյունք գրանցեցին, ոստիկանությունը չի հայտնում։ Պատկերն ավելի ուշագրավ է երկրորդ թիրախային խմբի հարցում։
Օրերս ոստիկանությունում՝ հերթական ժողովներից մեկի ժամանակ, Վովա Գասպարյանը պայքարի սլաքն ուղղել է այս խմբին, ինչը համակարգում դժգոհությունների տեղիք է տվել, քանի որ թաղային հեղինակությունների հետ շատերը բարեկամական հարաբերություններ ունեն:
Օրերս նրանցից ոմանք խուզարկվել են, բերման ենթարկվել: Բայց ոստիկանապետը «պատերազմ» է հայտարարել ոչ միայն գողերին ու գողականներին, այլև համակարգին:
Վերջերս մեծ թվով պետավտոտեսուչներ են ազատվել աշխատանքից՝ Աշտարակում, Վանաձորում, Գյումրիում և Երևանում՝ միայն 1-ին գումարտակից մոտ 27 հոգի»։

«Грапарак»: Полиция объявила войну дворовым авторитетам
Газета «Грапарак» пишет, что инициированная начальником полиции Армении операция против «воров в законе» набирает обороты, теперь под прицелом оказались и дворовые авторитеты.
Издание отмечает, что во время очередного собрания начальник полиции говорил об этой категории людей, что вызвало недовольство в системе, поскольку многие состоят в родственных отношениях с дворовыми авторитетами. Некоторые из авторитетов подверглись обыску и приводу.
Глава полиции объявил войну не только «ворам в законе», но и системе. Недавно многие инспектора Дорожной полиции лишились своей работы, только из 1 батальона в Ереване уволены 27 человек.