2 զինվոր է զոհվել. Դիվերսիա է եղել
Երեկ գիշերը ԼՂՀ ՊԲ զորամասերից մեկի մարտական հենակետում մահացել է ԼՂՀ քաղաքացի, պայմանագրային զինծառայող Նարեկ Պողոսյանը: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նա հաստատեց նաև այն տեղեկությունը, որ այսօր առավոտյան Արարատի զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում զինվոր է զոհվել:
ՊՆ խոսնակը նշեց, որ այլ տեղեկատվություն առայժմ չի կարող տրամադրել:
Նշենք, որ մեր տեղեկություններով՝ երեկ գիշերը ադրբեջանական կողմը հերթական դիվերսիան է կազմակերպել Արցախ երրորդ պաշտպանական շրջանի՝ Մարտունու ուղղությամբ: Հայկական կողմին հաջողվել է հետ մղել թշնամուն:  Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ հակառակորդը երեք զոհ ունի:

Contract serviceman Narek Poghosyan died last night on a frontline position of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic, Aysor.am was informed by Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan.
He also confirmed the information that a serviceman died on a frontline position of Armenia’s Ararat province this morning.
He could not give other details.
According to our information, last night Azerbaijan attempted yet another subversive raid in the direction of Martuni – the second defense area of Nagorno Karabakh. The Armenian side repelled the enemy. According to preliminary data, 3 Azerbaijani servicemen were killed.