Բ. Սահակյան. Առողջապահության ոլորտը կլինի ուշադրության կենտրոնում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 20-ին առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ստեփանակերտի Սարգիս և Ամալյա Կարապետյանների անվան հանրապետական բժշկական կենտրոն և հանդիպել ոլորտի ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են առողջապահության զարգացման և այստեղ առկա խնդիրների լուծման հետ կապված հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ առողջպահության ոլորտն այսուհետ էլ կլինի իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում` հավելելով, որ ֆիզիկապես առողջ հասարակություն ունենալը մեր երկրի առջեւ ծառացած գերխնդիրներից է:
Բակո Սահակյանը հատուկ ուշադրություն է դարձրել ոլորտի տեխնիկական հագեցվածությանը, կադրերի պատրաստմանը և վերապատրաստմանը, ինչպես նաեւ հանրապետությունում առողջ ապրելակերպի մշակույթի արմատավորմանը`այդ և մի շարք այլ հարցերի վերաբերյալ համապատասխան հանձնարարականներ տալով առողջապահության նախարարության ղեկավարությանը:

Президент НКР встретился с представителями сферы здравоохранения
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня в сопровождении министра здравоохранения Арутюна Кушкяна посетил Республиканский медицинский центр им. Саркиса и Амали Карапетян и встретился с представителями сферы. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся развития здравоохранения, а также существующие здесь проблемы.
Президент Саакян подчеркнул, что сфера здравоохранения и впредь будет в центре внимания властей, добавив, что одной из главных задач, стоящих перед государством, является наличие физически здорового общества.
Бако Саакян обратил особое внимание на техническую оснащенность сферы, подготовку и переподготовку кадров, равно как и внедрение культуры здорового образа жизни в республике. Президент дал соответствующие поручения руководству министерства здравоохранения по этим и ряду других вопросов.