27 ակտիվիստներից 26-ը բաց են թողնվել
ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության կենտրոնական բաժին բերման ենթարկված 27 ակտիվիստներից 26-ը բաց են թողնվել: Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասաց Ոստիկանության լրատվության վարչության բաժնի պետ Արմեն Մալխասյանը՝ հավելելով, որ մի ակտիվիստի նկատմամբ վարչական վարույթ է կազմվել:
Հիշեցնենք, որ այսօր էլեկտրաէներգիայի սականգնի հնարավոր բարձրացման դեմ պայքարող նախաձեռնության անդամներից 27-ը ոստիկանություն բերման էին ենթարկվել:
Հավելենք նաև, որ այսօր ոստիկանական բաժանմունք էր այցելել նաև Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի ներկայացուցիչը, ինչպես նաև ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը։

26 of 27 activists set free
26 out of the 27 activists taken to the Yerevan central police station have been released, Aysor.am was by Armen Malkhasyan, the head of the press service of the Armenian police. An administrative protocol was compiled concerning an activist, Malkhasyan said.
These citizens were detained during a protest today against the possible increase in electricity prices.
A representative of the Armenian Ombudsman Office and Armenian parliamentary deputy Nikol Pashinyan earlier visited the detainees at the police station.