Է. Նալբանդյան. ՀՀ և ՌԴ-ի միջև առևտրաշրջանառությունն ավելացել է 10%-ով
Ռուսաստանը Հայաստանի կարևորագույն տնտեսական գործընկերներից է: Այս մասին այսօր ՌԴ ԱԳՆ Սերգեյ Լավրովի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ԱԳՆ Էդվարդ Նալբանդյանը:
«2013թ.-ի ընքացքում առևտրաշրջանառությունը Հայաստանի և ՌԴ-ի միջև ավելացել է 10%-ով և կազմել 1,445 մլրդ դոլար: Ռուսաստանը Հայաստանի տնտեսության կարևորագույն ներդրողներից է և ներդրումների ընդհանուր ծավալն անցնում է 3.2 մլրդ դոլարը»,- ասաց Էդվարդ Նալբանդյանը:
Նրա խոսքով՝ Հայաստանում ռուսական կապիտալով այսօր գործում է մոտ 1300 ընկերություն:
«Մենք ունենք նոր նախագծեր, որոնց իրականացման համար կողմերն ակտիվորեն աշխատում են»,- նշեց Էդվարդ Նալբանդյանը:

“Russia is a key foreign economic partner of Armenia,” Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan said at the press conference with Russian Foreign Minister Sergei Lavrov.
“In 2013 the turnover of goods between Russia and Armenia amounted to $1.445 billion, increasing by over 10%. Russia is an important investor in the Armenian economy. The total amount of investments exceeds $3.2 billion,” Nalbandyan said.
In his words, in Armenia there are about 1,300 enterprises with Russian capital.
“New projects have been developed and the sides are persistently working on their implementation,” Nalbandyan said.