Է. Նալբանդյան. ՀՀ և ՌԴ-ի միջև առևտրաշրջանառությունն ավելացել է 10%-ով
Ռուսաստանը Հայաստանի կարևորագույն տնտեսական գործընկերներից է: Այս մասին այսօր ՌԴ ԱԳՆ Սերգեյ Լավրովի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ԱԳՆ Էդվարդ Նալբանդյանը:
«2013թ.-ի ընքացքում առևտրաշրջանառությունը Հայաստանի և ՌԴ-ի միջև ավելացել է 10%-ով և կազմել 1,445 մլրդ դոլար: Ռուսաստանը Հայաստանի տնտեսության կարևորագույն ներդրողներից է և ներդրումների ընդհանուր ծավալն անցնում է 3.2 մլրդ դոլարը»,- ասաց Էդվարդ Նալբանդյանը:
Նրա խոսքով՝ Հայաստանում ռուսական կապիտալով այսօր գործում է մոտ 1300 ընկերություն:
«Մենք ունենք նոր նախագծեր, որոնց իրականացման համար կողմերն ակտիվորեն աշխատում են»,- նշեց Էդվարդ Նալբանդյանը:

Налбандян: Товарооборот между Россией и Арменией увеличился на 10%
Россия является ключевым внешнеэкономическим партнером Армении, заявил министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян на совместной пресс-конференции с главой МИД России Сергеем Лавровым.
«В 2013 году товарооборот между Россией и Арменией увеличился более чем на 10% и составил около 1,445 млрд. долларов. Россия является важным инвестором в экономику Армении, общий объем инвестиций превышает 3,2 млрд. долларов», - сказал Э.Налбандян.
По его словам, в Армении сегодня действуют порядка 1300 предприятий с участием российского капитала.
«Есть новые наработки, новые проекты и стороны целенаправленно работают на их претворение в жизнь», - отметил Э.Налбандян.