Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակից:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀԱՊԿ շրջանակներում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: Հանդիպման ընթացքում Նիկոլայ Բորդյուժան Հանրապետության Նախագահին զեկուցել է Կազմակերպության ընթացիկ գործունեության, համագործակցության շրջանակներում արձանագրված արդյունքների, այդ թվում՝ ՀԱՊԿ ռազմական բաղադրիչի զարգացման, ՀԱՊԿ անդամ-պետությունների ռազմական համագործակցության հիմնական ուղղությունների զարգացման ծրագրի իրականացման ընթացքի, ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի ընթացիկ գործունեության, ինչպես նաև Կազմակերպության Հավաքական անվտանգության կովկասյան տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման հետ կապված հարցեր:
ՀՀ Նախագահը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը քննարկել են ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախորդ նստաշրջանում ընդունված որոշումների իրագործման ընթացքը:

Serzh Sargsyan receives Nikolai Bordyuzha
Armenian President Serzh Sargsyan received today Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Nikolai Bordyuzha who is on a working visit to Yerevan, the presidential press service reported.
The interlocutors discussed issues related to cooperation within the CSTO framework. Nikolai Bordyuzha informed the president about current activities of the CSTO, the cooperation results, including the issues concerning the development of the military component of the CSTO, the implementation of the program on promotion of the main directions of military cooperation of CSTO member states, and ensuring the security in Caucasus region of CSTO.
The sides also discussed the implementation of decisions taken at the previous session of the CSTO Council.