Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակից:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀԱՊԿ շրջանակներում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: Հանդիպման ընթացքում Նիկոլայ Բորդյուժան Հանրապետության Նախագահին զեկուցել է Կազմակերպության ընթացիկ գործունեության, համագործակցության շրջանակներում արձանագրված արդյունքների, այդ թվում՝ ՀԱՊԿ ռազմական բաղադրիչի զարգացման, ՀԱՊԿ անդամ-պետությունների ռազմական համագործակցության հիմնական ուղղությունների զարգացման ծրագրի իրականացման ընթացքի, ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի ընթացիկ գործունեության, ինչպես նաև Կազմակերպության Հավաքական անվտանգության կովկասյան տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման հետ կապված հարցեր:
ՀՀ Նախագահը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը քննարկել են ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախորդ նստաշրջանում ընդունված որոշումների իրագործման ընթացքը:

Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николая Бордюжу, прибывшего с рабочим визитом в Армению. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества в рамках ОДКБ. Николай Бордюжа доложил президенту Сержу Саргсяну о текущей деятельности Организации, зафиксированных в рамках сотрудничества результатах, в том числе вопросах, связанных с развитием военной составляющей ОДКБ, процессом реализации программы развития основных направлений военного сотрудничества государств-членов ОДКБ, а также обеспечением безопасности в Кавказском регионе коллективной безопасности Организации.
Собеседники также обсудили ход реализации решений, принятых на предыдущей сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ.