Ա. Աղայան. Վաղ թե ուշ քառյակը կհամագործակցի Ռոբերտ Քոչարյանի հետ
Ներքաղաքական կյանքում բավական բարդ իրավիճակ է ստեղծվել, բոլոր գործընթացներն ավարտվել են և պարզ չէ, թե ինչ է լինելու աշնանը: Լրագրողների հետ զրույցում, խոսելով ներքաղաքական զարգացումների մասին, այս մասին ասաց «Հայազն» կուսակցության վարչության անդամ Արմեն Աղայանը:
Խոսելով ԱԺ 4 ոչ իշխանական ուժերի պահանջների և ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարության մասին` Ա. Աղայանն ասաց, որ քառյակը վաղ թե ուշ համագործակցելու է Ռոբերտ Քոչարյանի հետ:
«Նրանք կհամագործկցեն, քանի որ քառյակի գործունեությունն ի սկզբանե համահունչ էր Քոչարյանի ռևանշիստական ծրագրերի հետ»,- ասաց նա:

Aghayan: Four factions will cooperate with Robert Kocharyan
A complex situation has emerged in Armenia’s domestic political life, all the processes are over and it is not clear what will happen in the autumn, the member of Hayazn Party board Armen Aghayan told reporters.
When speaking about the demand submitted by the four non-coalition factions of the Armenian parliament and the recent statement of the country’s second President Robert Kocharyan, A. Aghayan said that the four factions will start to cooperate with R. Kocharyan sooner or later.
“They will cooperate because the activities of the four forces were initailly in line with Kocharyan’s revanchist programs,” Aghayan said.