Բակո Սահակյան. Սահմանների անառիկության ապահովումն ամենաառաջնային է
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին այցելել է հանրապետության հարավային ու արևելյան սահմանագծի մի շարք հատվածներ և տեղում ծանոթացել զինվորների ծառայությանն ու առօրյային:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ սահմանների անառիկության ապահովումը միշտ եղել է և կմնա մեր պետության ամենաառաջնային խնդիրներից մեկը, և այսուհետ էլ կարվի ամեն ինչ այս ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan: Ensuring inviolability of borders is a priority
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan visited several sections on the republic’s southern and eastern borders and familiarized himself with the conditions of life and service of soldiers, according to the press service of the NKR President Office.
He stressed that ensuring the inviolability of the borders was and remains a priority of the state that will continue to do its best for that purpose.
The president was accompanied by Deputy Prime Minister Arthur Aghabekyan, Defense Minister Movses Hakobyan, other officials of the NKR.