Բակո Սահակյան. Սահմանների անառիկության ապահովումն ամենաառաջնային է
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին այցելել է հանրապետության հարավային ու արևելյան սահմանագծի մի շարք հատվածներ և տեղում ծանոթացել զինվորների ծառայությանն ու առօրյային:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ սահմանների անառիկության ապահովումը միշտ եղել է և կմնա մեր պետության ամենաառաջնային խնդիրներից մեկը, և այսուհետ էլ կարվի ամեն ինչ այս ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Б.Саакян: Обеспечение неприкосновенности границ–одна из приоритетных задач
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил ряд участков южной и восточной границы республики и ознакомился со службой и бытом военнослужащих. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент подчеркнул, что обеспечение неприкосновенности границ было и остается одной из самых приоритетных задач, стоящих перед государством, и впредь будет сделано все возможное в данном направлении.
Президента сопровождали вице-премьер Артур Агабекян, министр обороны Мовсес Акопян, другие должностные лица.