Սպասվում է 33-ից 35 աստիճան շոգ
Այսօր և վաղը գիշերը, հուլիսի 1-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ: 28-ին երեկոյան ժամերին, 29-ին շրջանների զգալի մասում, 30-ին առավելապես հյուսիսային շրջաններում, գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: Քամին հարավ-արևմտյան` 5-10 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23 մ/վրկ: Այս մասին հայտնում են ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:
Օդի ջերմաստիճանը 27-ին կբարձրանա 1-3 աստիճանով, 28-30-ին կնվազի 3-5 աստիճանով:
Երևանում հունիսի 27-ին, 28-ի գիշերը, 30-ին, հուլիսի 1-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ: 28-ի երեկոյան ժամերին, 29-ին գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի հավանականություն:

В Армении ожидается потепление на 1-3 градуса
В Армении 27 и 28 июня, 1 июля ожидается преимущественно погода без осадков. 28 и 29 июня вечером в значительной части областей, 30 июня в северных областях республики в первой половине ночи и вечером возможны кратковременные дожди с грозой, в отдельных местах – град.
Как сообщает служба Армгидромет МЧС Армении, во время грозы будет наблюдаться усиление порывов ветра до 18-23 м/с. Температура воздуха 27 июня повысится на 1-3 градуса, затем 28-30 июня понизится на столько же градусов.
В Ереване 27-30 июня и 1 июля ожидается преимущественно погода без осадков. 28 и 29 июня в первой половине ночи и вечером возможны кратковременный дождь и гроза, во время грозы усиление ветра до 15-20 м/с.