Վարչապետն ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության նախագահին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) նախագահ Պերճ Սեդրակյանին և ՀԲԸՄ-ի կենտրոնական վարչության անդամ Վազգեն Յագուբյանին։ Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Կառավարության ղեկավարը բարձր է գնահատել ՀԲԸՄ-ի առաքելությունը հայ ժողովրդի հոգևոր, կրթական և մշակութային զարգացմանը նպաստելու գործում և պատրաստակամություն հայտնել աջակցելու հայապահպանության և մայր հայրենիքի հզորացման ուղղությամբ և´ Հայաստանում, և´ սփյուռքում իրականացվող բոլոր նախաձեռնություններին ու ծրագրերին։
ՀԲԸՄ-ի նախագահ Պերճ Սեդրակյանն ընդգծել է, որ միության աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերը պետք է ուղղված լինեն հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդմանը և սփյուռքի հիմնախնդիրների լուծմանը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ՀԲԸՄ-ի օժանդակությամբ տարբեր ոլորտներում իրագործվող ծրագրերի ընթացքը, ինչպես նաև անդրադարձել հետագա անելիքներին: Հովիկ Աբրահամյանը և Պերճ Սեդրակյանը մտքեր են փոխանակել նաև ազգային նպատակների շուրջ սփյուռքահայության համախմբման, հայապահպանության, կրթական և մի շարք այլ հարցերի վերաբերյալ:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan received today President of the Armenian General Benevolent Union (AGBU) Berj Setrakian and AGBU Board member Vasken Yakoubian, according to the press office of the Armenian government.
The head of government highly appreciated the mission of ABGU in assisting the spiritual, cultural and educational development of the Armenian people. He expressed willingness to assist with all the initiatives and programs implemented in Armenia and the Diaspora for preserving the Armenian identity and strengthening the homeland.
AGBU President Berj Setrakian stressed that the programs implemented with the support of AGBU should be aimed at promoting the links with the homeland and resolving the Diaspora’s problems.
During the meeting the interlocutors discussed the implementation of programs in various spheres with the assistance of AGBU as well as further measures. Hovik Abrahamyan and Berj Setrakian exchanged opinions about issues related to the unification of Diaspora Armenians round national objectives, the preservation of the Armenian identity, education and several other spheres.