Վարչապետն ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության նախագահին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) նախագահ Պերճ Սեդրակյանին և ՀԲԸՄ-ի կենտրոնական վարչության անդամ Վազգեն Յագուբյանին։ Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Կառավարության ղեկավարը բարձր է գնահատել ՀԲԸՄ-ի առաքելությունը հայ ժողովրդի հոգևոր, կրթական և մշակութային զարգացմանը նպաստելու գործում և պատրաստակամություն հայտնել աջակցելու հայապահպանության և մայր հայրենիքի հզորացման ուղղությամբ և´ Հայաստանում, և´ սփյուռքում իրականացվող բոլոր նախաձեռնություններին ու ծրագրերին։
ՀԲԸՄ-ի նախագահ Պերճ Սեդրակյանն ընդգծել է, որ միության աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերը պետք է ուղղված լինեն հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդմանը և սփյուռքի հիմնախնդիրների լուծմանը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ՀԲԸՄ-ի օժանդակությամբ տարբեր ոլորտներում իրագործվող ծրագրերի ընթացքը, ինչպես նաև անդրադարձել հետագա անելիքներին: Հովիկ Աբրահամյանը և Պերճ Սեդրակյանը մտքեր են փոխանակել նաև ազգային նպատակների շուրջ սփյուռքահայության համախմբման, հայապահպանության, կրթական և մի շարք այլ հարցերի վերաբերյալ:

Премьер-министр Армении обсудил с президентом AGBU предстоящие программы
Премьер-министр Армении Овик Абраамян принял сегодня президента Армянского всеобщего благотворительного союза (AGBU) Перча Седракяна и члена центрального правления AGBU Вазгена Ягубяна. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Глава правительства высоко оценил миссию AGBU в деле содействия духовному, культурному и образовательному развитию армянского народа и выразил готовность содействовать всем инициативам и программам, реализуемым в Армении и Диаспоре для сохранения армянской идентичности и усиления родины.
Президент AGBU Перч Седракян подчеркнул, что осуществляемые при содействии Союза программы должны быть направлены на укрепление связей с родиной и решение проблем Диаспоры.
В ходе встречи собеседники обсудили ход реализуемых при содействии AGBU в различных сферах программ, а также обратились к предстоящим мероприятиям. Овик Абраамян и Перч Седракян обменялись мнениями вокруг вопросов объединения армян диаспоры вокруг национальных целей, сохранения армянства, а также касающихся образования и ряда иных сфер.