«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ն  սնանկացման եզրին է
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը» հրապարակել է 2013թ. ֆինանսական հաշվետվությունը՝ Ernst and Young անկախ աուդիտորի եզրակացությամբ։ «Հայկական ժամանակի» փոխանցմամբ՝ ՀԷՑ-ը կուտակել է 4 մլրդ 470 մլն դրամի վնաս։ «Այլ հանգամանքների հետ միասին վկայում են էական անորոշության առկայության մասին, որոնք կարող են կասկածի տակ դնել ընկերության գործունեության անընդհատությունը շարունակելու ունակությունները»,- եզրակացրել է անկախ աուդիտորը։
Այլ կերպ ասած, ՀԷՑ-ը գտնվում է սնանկացման եզրին։ Հենց այս պատճառաբանությամբ էլ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը որոշել է բարձրացնել էլէներգիայի սակագինը և այդ հարցով այսօր նիստ է գումարելու:

Haykakan Zhamanak: Electric Networks of Armenia on brink of bankruptcy
Electric Networks of Armenia Company (ENA) released its 2013 financial statement with the conclusions of Ernst & Young accounting firm. ‘Haykakan Zhamanak’ daily writes that ENA’s losses amount to 4 billion 470 million drams. This circumstance along with several others bears evidence of uncertainty that may call in question the company’s ability to continue to work uninterruptedly, according to Ernst & Young’s audit results.
In other words, ENA is on the brink of bankruptcy. For this reason Armenia’s Public Services Regulatory Commission decided to raise the electricity tariff and will hold a sitting today.