Սարյանում քաղաքացիների վնասվածքներ ստանալու առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
Մի խումբ քաղաքացիների հաղորդումների հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՀՔԾ լրատվական բաժնից:
Մի խումբ քաղաքացիներ հաղորդումներ են տվել այն մասին, որ 2014 թվականի հունիսի 23-ին Երևանի Սարյան փողոցի թիվ 22-րդ հասցեում մասնակցել են բողոքի ակցիային, որի ժամանակ նշված վայրում ծառայություն իրականացրած ոստիկանության աշխատակիցների կողմից կիրառված բռնության արդյունքում ստացել են մարմնական վնասվածքներ:
Նախապատրաստված նյութերի ընթացքում պարզվել է նաև, որ 2014 թվականի հունիսի 23-ին Երևանի տարբեր բժշկական հաստատություններ բուժօգնության են դիմել քաղաքացիներ, ովքեր հայտարարել են, որ վնասվածքները ստացել են նույն օրը Երևանի Սարյան փողոցում իրականացված բողոքի ակցիայի ժամանակ` նշված վայրում ծառայություն իրականացրած ոստիկանների կողմից կիրառված բռնությունների արդյունքում:

В следственной службе возбуждено дело по факту насилия против граждан
Специальная следственная служба Армении возбудила на основании сообщений группы граждан уголовное дело по признакам ч.2 статьи 309 Уголовного кодекса РА. Об этом сообщили в пресс-службе Специальной следственной службы.
Как отмечается, граждане сообщили о том, что 23 июня 2014 года принимали участие в акции протеста по адресу ул. Сарьяна 22, во время которой получили телесные повреждения в результате примененного сотрудниками полиции насилия.
В ходе подготовки материалов также выяснилось, что 23 июня в различные медицинские учреждения города Еревана обратились за помощью граждане, которые заявили, что получили травмы в тот же день во время акции протеста на улице Сарьяна в результате примененного полицейскими насилия.
Напомним, 23 июня перед зданием Комиссии по регулированию общественных услуг Армении (КРОУ) в Ереване состоялась акция протеста против повышения тарифов на электроэнергию с 1 августа 2014 года. Во время акции протеста между участниками и сотрудниками полиции произошли столкновения, были задержаны 27 граждан.