Երևանում տղամարդ է սպանվել. Դանակահարողը կին է
Երեկ՝ ժամը 00.30-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Էրեբունու բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի արյունահոսող վերքերով, ալկոհոլային հարբածություն» ախտորոշմամբ Ազատամարտիկների փողոցի 1-ին նրբանցքի տներից մեկից բուժօգնության է տեղափոխել ոմն Կարո:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ տուժողն ի վիճակի չէ հաղորդում տալու: Այս մասին հայտնում են Ոստիկանությունից:
Նույն օրը, ժամը 02.00-ին, ոստիկանության ծառայողները հիշյալ տնից բերման են ենթարկել 1972 թ. ծնված Կարինե Ս.-ին: Նա խոստովանել է, որ հունիսի 30-ին, ժամը 00.15-ի սահմաններում, իր ծանոթ Կարոյի հետ վիճաբանության ժամանակ խոհանոցային դանակով 2 անգամ հարվածել է նրա կրծքավանդակին:
Հանցագործության գործիք դանակն առգրավված է: Կարինե Ս.-ն ձերբակալված է: Նույն օրը, ժամը 03.50-ին, վերակենդանացման բաժանմունքում Կարոն մահացել է:

The Erebuni police station in Yerevan received information at 0:30 am yesterday that a man named Karo was hospitalized in a drunken state, with a stab wound to the chest. He was found in a home of 1st lane on Azatamartikneri Street.
The man was unable to provide information to policemen who arrived at the hospital, according to the Armenian police.
Karine S., 42, was detained in the same house around 2:00 am on the same day and taken to police. She confessed that during an argument she stabbed twice her acquaintance Karo in the chest with a kitchen knife.
Police seized the crime weapon – the knife and arrested Karine S. The man died in the hospital around 3:50 am. An investigation is underway.