Ներկայացվել են ՀՀ և Մինսկի խմբի ջանքերը՝ ուղղված ԼՂ խնդրի կարգավորմանը
Երևանում ԵԱՀԿ գրասենյակի ղեկավարի նախաձեռնությամբ այսօր արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Հայաստանում հավատարմագրված ԵԱՀԿ անդամ պետությունների դեսպանների հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեյցարիայի նախագահ Դիդյե Բուրկհալտերի Հայաստան կատարած այցելության արդյունքները, քննարկվել ԵԱՀԿ օրակարգային հարցերը, անդրադարձ կատարվել ԵԱՀԿ տարածաշրջանում և անմիջական հարևանությամբ տեղի ունեցող զարգացումներին:
Արտգործնախարար Նալբանդյանը ներկայացրել է Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների համատեղ ջանքերն՝ ուղղված ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանը:
Հանդիպման օրակարգում են եղել ԵԱՀԿ տարածաշրջանում առկա խնդիրները, դրանց հանգուցալուծման ուղիները և այդ գործընթացներում ԵԱՀԿ դերակատարությունը:

At the initiative of the OSCE Office in Yerevan, a working dinner of Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan and the ambassadors of the OSCE member states accredited to Armenia took place today, Armenian Foreign Ministry said.
The results of the OSCE Chairperson-in-Office, Swiss President Didier Burkhalter’s visit to Armenia were summarized at the meeting. The participants discussed issues on the OSCE agenda, developments in the OSCE region and in close vicinity.
Edward Nalbandyan spoke about joint efforts of Armenia and the OSCE Minsk Group Co-chairs on a peaceful resolution to the Karabakh conflict.
The problems in the OSCE region, their solutions and the role of OSCE in those processes were also on the meeting’s agenda.