Ներկայացվել են ՀՀ և Մինսկի խմբի ջանքերը՝ ուղղված ԼՂ խնդրի կարգավորմանը
Երևանում ԵԱՀԿ գրասենյակի ղեկավարի նախաձեռնությամբ այսօր արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Հայաստանում հավատարմագրված ԵԱՀԿ անդամ պետությունների դեսպանների հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեյցարիայի նախագահ Դիդյե Բուրկհալտերի Հայաստան կատարած այցելության արդյունքները, քննարկվել ԵԱՀԿ օրակարգային հարցերը, անդրադարձ կատարվել ԵԱՀԿ տարածաշրջանում և անմիջական հարևանությամբ տեղի ունեցող զարգացումներին:
Արտգործնախարար Նալբանդյանը ներկայացրել է Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների համատեղ ջանքերն՝ ուղղված ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանը:
Հանդիպման օրակարգում են եղել ԵԱՀԿ տարածաշրջանում առկա խնդիրները, դրանց հանգուցալուծման ուղիները և այդ գործընթացներում ԵԱՀԿ դերակատարությունը:

Глава МИД Армении встретился с послами стран-членов ОБСЕ
По инициативе главы ереванского офиса Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе сегодня состоялся рабочий обед с министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном и аккредитованными в РА послами государств-членов ОБСЕ. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Согласно информации, в ходе встречи были подведены итоги визита в Армению действующего председателя ОБСЕ, президента Швейцарии Дидье Буркхальтера, обсуждены вопросы повестки ОБСЕ, развития в регионе ОБСЕ и непосредственной близости.
Глава МИД Э.Налбандян представил совместные усилия Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ по мирному урегулированию карабахского конфликта.
В повестке встречи были также существующие в регионе ОБСЕ проблемы, пути их урегулирования и роль ОБСЕ в этих процессах.