«Պետք չէ քառյակի պահանջներին Քրիստոսի պատվիրանների կարգավիճակ տալ»
Քառյակի առաջ քաշած 12 կետերը պահանջներ են, որոնք մեր բակի հավաքարարն էլ է առաջ քաշում: Դա մեր ժողովրդի ցանկացած հատվածի պահանջների մի մասն է՝ թղթին տրված: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Ալեքսանդր Արզումանյաննէ ավելացնելով.
«Պետք է խուսափել քառյակի 12 կետերին Քրիստոսի պատվիրանների կարգավիճակ տալուց»:
Միաժամանակ, Ալեքսանդր Արզումյանը նշեց, որ քառյակում կան ուժեր, որոնք համոզված են՝ առանց Սերժ Սարգսյանի անհապաղ հրաժարականի Հայաստանն անհնար է հանել այս վիճակից:
«Թե որքանո՞վ է սա համապատասխանում 12 «պատվիրաններում» նշված մտքերին, դա արդեն մարդիկ պետք է դատեն»,- ավելացրեց պատգամավորը:

Arzumanyan: 12 demands of four non-coalition factions are not commandments
“The 12 demands put forward by the four non-coalition factions of Armenian parliament are demands made even by our yard cleaner. These are demands of any section of our population, which were put down on paper. We should prevent those 12 demands from acquiring the status of commandments,” parliamentary deputy Alexander Arzumanyan said today.
In his words, among the four factions are forces that believe that without the immediate resignation of Armenian President Serzh Sargsyan, it is impossible to get Armenia out of the current situation.
“It is up to people to judge how much this corresponds to the ideas expressed in 12 demands,” Arzumanyan said.