«Պետք չէ քառյակի պահանջներին Քրիստոսի պատվիրանների կարգավիճակ տալ»
Քառյակի առաջ քաշած 12 կետերը պահանջներ են, որոնք մեր բակի հավաքարարն էլ է առաջ քաշում: Դա մեր ժողովրդի ցանկացած հատվածի պահանջների մի մասն է՝ թղթին տրված: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Ալեքսանդր Արզումանյաննէ ավելացնելով.
«Պետք է խուսափել քառյակի 12 կետերին Քրիստոսի պատվիրանների կարգավիճակ տալուց»:
Միաժամանակ, Ալեքսանդր Արզումյանը նշեց, որ քառյակում կան ուժեր, որոնք համոզված են՝ առանց Սերժ Սարգսյանի անհապաղ հրաժարականի Հայաստանն անհնար է հանել այս վիճակից:
«Թե որքանո՞վ է սա համապատասխանում 12 «պատվիրաններում» նշված մտքերին, դա արդեն մարդիկ պետք է դատեն»,- ավելացրեց պատգամավորը:

Арзуманян: Выдвинутые «четверкой» 12 требований – не заповеди
«Выдвинутые «четверкой» фракций 12 пунктов – требования, которые поднимает даже наш дворник. Это требования любой части нашего народа, зафиксированные на бумаге. Нельзя допустить, чтобы 12 требований обрели статус заповедей», - заявил депутат парламента Армении Александр Арзуманян.
Он также отметил, что в «четверке» есть силы, которые считают, что без немедленной отставки президента Армении Сержа Саргсяна невозможно вывести страну из этой ситуации.
«В какой степени это соответствует приведенным в 12 требованиях мыслям, судить людям», - заявил А.Арзуманян.