Նախագահ Սերժ Սարգսյանը կմեկնի Հարավային Ամերիկա
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հուլիսի 5-ին տարածաշրջանային այցով կմեկնի Հարավային Ամերիկա: Հանրապետության Նախագահը հուլիսի 6-8-ը պաշտոնական այց կկատարի Արգենտինայի Հանրապետություն, հուլիսի 8-10-ը պետական այցով կգտնվի Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետությունում, իսկ հուլիսի 10-12-ը՝ պաշտոնական այցով Չիլիի Հանրապետությունում: Այս մասին հայտնում են Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հայաստանի Նախագահը հանդիպումներ կունենա հիշյալ երկրների բարձրագույն ղեկավարության հետ, կքննարկի երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման, ինչպես նաև բազմակողմ փոխգործակցության զարգացման հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:
Այցի արդյունքներով նախատեսված են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում այդ երկրների հետ Հայաստանի համագործակցության զարգացմանն ու խորացմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողություններ:
Այցի շրջանակներում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա նաև Արգենտինայի, Ուրուգվայի և Չիլիի հայ համայնքների ներկայացուցիչների հետ, կծանոթանա այդ երկրներում հայկական կառույցների ծավալած գործունեությանը:

Armenian president to visit Argentina, Uruguay and Chile
Armenian President Serzh Sargsyan will go on a regional visit to Latin American countries on July 5, the presidential press service said.
S. Sargsyan will pay an official visit to Argentina on July 6-8, to be followed by his state visit to Uruguay on July 8-10 and by an official visit to Chile on July 10-12.
The Armenian president will meet top leaders of these countries to discuss issues of strengthening of bilateral ties and the development of relations in the multilateral format. A number of documents are expected to be signed.
During his visits Serzh Sargsyan will meet with representatives of Armenian communities of Argentina, Uruguay and Chile and familiarize himself with activities of Armenian organizations in these countries.