Բոլոր քաղաքական և քաղաքացիական ուժերը պետք է միավորվեն. Րաֆֆի Հովհաննիսյան
«Այսօր ունենք խորհրդարանի ներսում չորս ուժերի համագործակցություն, որը ողջունելի է և հույս ունեմ, որ այն կխորանա: Հուսամ` աշնանը այն դուրս կգա խորհրդարանից` Հայաստանի ժողովրդի մեծամասնությունը դա պահանջում է և պահանջատեր է ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացին»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը նման ցանկություն հայտնեց «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Շարունակելով խոսքը` Ր. Հովհաննիսյանն ասաց, որ հնարավոր է` չսպասեն մինչև աշուն, և առանձին-առանձին ոլորտներով այդ համագործակցությունը խորացնեն:
«Ոչ մեկը, անկախ իր դիրքից կամ անցյալից, չի կարող միայնակ այդ լրջագույն խնդիրը լուծել` պաշտպանել Հայաստանի ինքնիշխանությունը: Սա խորհրդարանական մշակույթի մեջ նոր մոտեցում է, ու որպեսզի այն դառնա համապարփակ համագործակցություն, պետք է լինի ընդհանուր նպատակադրում, ճանապարհային քարտեզ»,- ասաց Ր. Հովհաննիսյանը:
Պատասխանելով հարցին, թե եթե իշխանությունները չբավարարեն քառյակի 12 կետանոց պահանջը, հնարավո՞ր է, որ «Ժառանգությունը» լքի այդ ձևաչափը և ինքնուրույն շարունակի պայքարը, Ր. Հովհաննիսյանը պատասխանեց, որ իր կարծիքով՝  ոչ մի խորհրդարանական ուժ այդ համագործակցությունից դուրս չի գա:

Раффи Ованнисян призвал все политические и гражданские силы к объединению
«У нас сегодня есть сотрудничество четырех сил в парламенте, что достойно приветствия. И я надеюсь, что это сотрудничество углубится», заявил сегодня в ходе встречи с журналистами лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян.
Он выразил надежду, что осенью сотрудничество «четверки» выйдет за рамки парламента Армении, поскольку «преимущественная часть армянского народа требует этого».
Никто, по мнению Раффи Ованнисяна, вне зависимости от положения или прошлого, не может в одиночку решать серьезную проблему – защищать суверенитет Армении. «Это новый подход в парламентской культуре. Но для того, чтобы он перерос во всеобъемлющее сотрудничество, необходима общая цель, „дорожная карта”», - считает политик.
Касаясь вероятности выхода партии «Наследие» из формата «четверки» в случае невыполнения властями 12 требований, изложенных четверкой непровластных фракций, Раффи Ованнисян отметил, что ни одна из парламентских фракций, по его мнению, не покинет формат «четверки».