Հայաստանը ԵՏՄ-ին հաստատ կանդամակցի. ՕԵԿ նախագահ
«Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի անդամակցությունը տեղի կունենա, բայց համոզված եմ, որ այդ անդամակցությունը պետք է իրականացնի ուժեղ, բանակցող թիմ»,- այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Օրինաց երկիր» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
«Չեմ տեսնում թիմ, որը կարող է անդամակցումն իրականացնել ու նաև հետագա բանակցությունները վարել: Լուրջ պրոֆեսիոնալ թիմ պետք է աշխատի, որպեսզի արդյուք լինի»,- ասաց նա:
Շարունակելով խոսքը՝ ՕԵԿ առաջնորդն ասաց, որ Հայաստանը պետք է հասկանա, որ ո՛չ Մոսկվայում, ո՛չ Եվրոպայում և ո՛չ էլ ԱՄՆ-ում Հայաստանի ցավով չեն ապրում.
«Մենք պետք է մեր հարցերը բարձրացնենք և լուծենք»:
Ինչ վերաբերում է Հայաստանի՝ ԵՏՄ-ին անդամակցելու հետաձգումներին, ապա Ա. Բաղդասարյանը կարծում է, որ հետաձգումները կարող են լինել և՛ օբյեկտիվ, և՛ սուբյեկտիվ, այդ թվում և՝ կադրային փոփոխությունները:

Артур Багдасарян: Армения вступит в ЕАЭС
«Армения вступит в Евразийский экономический союз, но процесс членства должна реализовать сильная команда, умеющая вести переговоры», - заявил журналистам руководитель партии «Оринац еркир» Артур Багдасарян.
«Я не вижу команды, которая сожжет реализовать этот процесс и в дальнейшем вести переговоры. Должна работать серьезная профессиональная команда, чтобы достичь результата», - сказал он.
А.Багдасарян также отметил, что в Армении должны понять, что «ни в Москве, ни в Европе и США не живут болью Армении». «Мы сами должны решать свои проблемы», - сказал он.