Կառավարություն. Կարկտահարված գյուղերին օգնելու համար կստեղծվի հանձնաժողով
Կառավարության այսօրվա նիստին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հանձնարարեց Գյուղատնտեսության ու Տարածքային կառավարման նախարություններին համատեղ հանձնաժողով ստեղծել և հաշվարկել կարկտահարության հետևանքով Շիրակի մարզի համայնքներին հասցված վնասը:
«Ձեզ ժամանակ է տրվում մինչև կառավարության հաջորդ նիստ: Պետք է ներկայացվեն կորստի ծավալները, որպեսզի կարողանանք մեր հնարավորության սահմաններում աջակցել գյուղացիներին»,- ասաց վարչապետը:
Բացի այդ նա նշեց, որ նախօրեին անձամբ է եղել տուժած համայնքներում ու տեսել, որ մոտ 21 համայքնում կարկուտի հասցրած վնասը 100 %-անոց է.
«Բացի այդ տեղեկատվություն ենք ստացել, որ նմանատիպ իրավիճակ է ստեղծվել նաև Ստեփանավանում և նիստից հետո գյուղնախարարը կմեկնի Ստեփանավան` այնտեղի իրավիճակին ծանոթանալու համար»,- ասաց Հովիկ Աբրահամյանը:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan instructed Ministries of Agriculture and Territorial Administration to set up a commission for assessment of the damage done by recent heavy hail to rural communities in Shirak province.
“You should present information about the damage and losses so that we could provide assistance as far as we can,” H. Abrahamyan said at the government session today.
According to him, yesterday he visited the hailstorm-hit communities, including 21 communities where losses amounted to 100%.
Following the session the agriculture minister will travel to Stepanavan to examine the amount of damage.