Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ վերահսկիչ պալատի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության վերահսկիչ պալատի պատվիրակությանը` կառույցի ղեկավար Իշխան Զաքարյանի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների Վերահսկիչ պալատների միջև փոխգործակցությանը և աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող հարցեր:
Երկուստեք նշվել է կապերի շարունակական ընդլայնման և խորացման անհրաժեշտությունը և դրա համար համապատասխան պայմանների առկայությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Արթուր Թովմասյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, ԼՂՀ վերահսկիչ պալատի նախագահ Արթուր Մոսիյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan received today a delegation of Armenia’s Control Chamber led by Chairman Ishkhan Zakaryan, according to the press service of NKR President Office.
Cooperation of the Control Chambers of the two republics and improving the efficiency of work was discussed at the meeting.
The sides stressed the need for consistent expansion and deepening of links and the existence of conditions for that.
Vice Speaker of the National Assembly Arthur Tovmasyan, Deputy Prime Minister of the NKR Arthur Aghabekyan, Chairman of the NKR Control Chamber Arthur Movsisyan, other officials participated in the meeting.