Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ վերահսկիչ պալատի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության վերահսկիչ պալատի պատվիրակությանը` կառույցի ղեկավար Իշխան Զաքարյանի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների Վերահսկիչ պալատների միջև փոխգործակցությանը և աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը վերաբերող հարցեր:
Երկուստեք նշվել է կապերի շարունակական ընդլայնման և խորացման անհրաժեշտությունը և դրա համար համապատասխան պայմանների առկայությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Արթուր Թովմասյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, ԼՂՀ վերահսկիչ պալատի նախագահ Արթուր Մոսիյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР принял делегацию Контрольной палаты Армении
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня принял делегацию Контрольной палаты Армении во главе с председателем Ишханом Закаряном. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества Контрольных палат двух республик и повышения эффективности работ.
Стороны отметили необходимость последовательного расширения и углубления связей и наличие соответствующих условий для этого.
Во встрече приняли участие вице-спикер Национального Собрания Артур Товмасян, вице-премьер НКР Артур Агабекян, председатель Контрольной палаты НКР Артур Мосиян и другие должностные лица.