Այսօր՝ ժամը 15:00-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից հրազենային գնդակային մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1994թ. ծնված Մովսես Նորայրի Գասպարյանը: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան ցավը և իր զորակցությունը հայտնում Մ. Գասպարյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Армянский военнослужащий погиб от пули противника
Сегодня, около 15:00, на боевой позиции одной из воинских частей, дислоцированных в юго-восточном направлении линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, получил смертельное огнестрельное ранение военнослужащий Мовсес Норайрович Гаспарян, 1994 года рождения.
Для выяснения обстоятельств инцидента проводится следствие. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
«Министерство обороны НКР разделяет тяжелую горечь утраты и выражает соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам М. Гаспаряна», - отмечается в сообщении Минобороны НКР.