Բաքուն դիմել է ԿԽՄԿ՝ Քարվաճառում ձերբակալված դիվերսանտի հարցով
Ադրբեջանի իշխանությունները դիմել են Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեին՝ Հայաստանում ձերբակալված ադրբեջանցի դիվերսանտ Ջահբազ Գուլիևի վերաբերյալ իրավիճակը պարզելու համար: Այս մասին գրում է ԱՊԱ-ն:
ԿԽՄԿ Բաքվի գրասենյակի մամուլի ծառայության պատասխանատու Իլահա Հուսեյնովան հաստատել է, որ Կարմիր խաչը նման դիմում ստացել է:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 10-ին Քարվաճառի ուղղությամբ կանխվեց հակառակորդի դիվերսանտների ներթափանցման փորձը: Ջահբազ Գուլիևին հաջողվեց ձերբակալել, ևս մեկ ադրբեջանցի դիվերսանտ, ում անձը դեռ պարզված չէ, ոչնչացվել է նախօրեին:

Власти Азербайджана обратились в МККК
Азербайджан обратился в Международный комитет Красного Креста для выяснения ситуации в связи с пленением Арменией азербайджанского диверсанта.
Как сообщает «АПА», пресс-секретарь бакинского офиса МККК Илаха Гусейнова подтвердила сообщение властей об обращении в МККК.
Напомним, что армянские военнослужащий 10 июля пресекли попытку диверсионно-разведывательного проникновения азербайджанских военных. Азербайджанский диверсант Гулиев Шахбаз Джалалоглу, 1968 г.р., задержан. Еще один диверсант был уничтожен вчера.