Բաքուն դիմել է ԿԽՄԿ՝ Քարվաճառում ձերբակալված դիվերսանտի հարցով
Ադրբեջանի իշխանությունները դիմել են Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեին՝ Հայաստանում ձերբակալված ադրբեջանցի դիվերսանտ Ջահբազ Գուլիևի վերաբերյալ իրավիճակը պարզելու համար: Այս մասին գրում է ԱՊԱ-ն:
ԿԽՄԿ Բաքվի գրասենյակի մամուլի ծառայության պատասխանատու Իլահա Հուսեյնովան հաստատել է, որ Կարմիր խաչը նման դիմում ստացել է:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 10-ին Քարվաճառի ուղղությամբ կանխվեց հակառակորդի դիվերսանտների ներթափանցման փորձը: Ջահբազ Գուլիևին հաջողվեց ձերբակալել, ևս մեկ ադրբեջանցի դիվերսանտ, ում անձը դեռ պարզված չէ, ոչնչացվել է նախօրեին:

Azerbaijani authorities contact ICRC
Azerbaijan has contacted the International Committee of the Red Cross (ICRC) to clarify the situation concerning the capture of an Azerbaijani diversionist by Armenia.
ICRC Baku Office’s spokeswoman Ilaha Huseynova confirmed information that the Azerbaijani authorities contacted the ICRC, APA news agency reported.
On July 10 Armenian servicemen foiled Azerbaijani troops’ attempt to carry out a commando raid. An Azerbaijani diversionist, 46-year-old Guliyev Shahbaz Jalaloglu, was detained. Another diversionist was killed yesterday.